Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Co nového v kryptoměnách?

Zkoumání světa kryptoměn chce dobrodružnou povahu a především chuť dělat opakovaně chyby. Na dynamickém trhu kryptoměn samozřejmě chtějí vydělat i nepoctivci.

Někdy podvod odhalíte, někdy ne a tak stejně nakonec skončíte u toho, že víc hlav víc ví a zaregistrujete se v některé z facebookových skupin, které se prodejem/těžbou kryptoměn zabývají. Mohu doporučit dvě české. Tou první je skupina Bitcoinoví gambleři a spekulanti a tou druhou Altcoinoví gambleři a spekulanti.

Již minule jsem zde psal na to, že na bitcoiny zdarma nevěřím, což se nakonec potvrdilo i v případě MineBitu. Naklikal jsem si na dva minimální výběry a od té doby se provádí jejich výběr. Provádí se již týdny. Kam to povede asi tušíme. Nikam. Zaregistroval jsem se taky na burze HitBTC.com. Zde jsem utratil nějaké vytěžené bytecoiny (BCN). Je zde ke směně mnoho altcoinů, ale mnoho jich také chybí, takže jsem nakonec zakotvil na směnárně Bittrex.com, která patří k větším a odzkoušeným prodejcům.

Na internetu jsem také našel nabídku na prodej 25GHs mineru, kterou jsem využil a aktuálně řeším jeho zprovoznění. Ne, že bych si myslel, že mohu konkurovat minerům z Číny, nicméně v dnešní době toho jen na procesorech a grafikách moc nenatěžíte. A aby si člověk mohl s kryptoměnami hrát, potřebuje buď nějaký kapitál nebo si mince natěžit. Takže si s tím chci trošku hrát a zkoumat.

A jak se kryptoměnám v poslední době dařilo? Ke konci srpna mělo skvělý den Monero (XMR), které se v posledních týdnech drželo kolem 40-50 USD. Posílilo na skoro dvojnásobek a pohybuje se nyní kolem 90-100 USD. Pokud jsem pochytil správně, měna roste i proto, že se čeká na pondělní spuštění obchodování této měny na burze Bithumb (která je aktuálně největší). Původní termín byl ale trochu odložen, takže je otázkou zda se povede Monero implementovat. Litecoin po nějaké době taky zažil skoro 10% týdenní růst a aktuálně si hoví na 50 dolarech. Kolem 23. srpna posílil nečekaně i Ripple (XRP), který se dostal na 0,28 za dolar, ale část zisku zase odepsal a nyní se drží kolem 0,22 dolaru. Dobře se dařilo i DASHi a roste i PIVX. Podle Karla Fillnera se u PIVX chystá něco nového a čeká se další růst této měny. No a o vlastní kryptoměně uvažuje i evropský lídr v oblasti e-státu Estonsko.
Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 25. Srpen 2017, 10:30

Publikováno v Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *