Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Vzkříšení po dvou letech hybernace

Po dvou letech korony se věci dávají do pohybu. Co nevidět mi skončí dvouletý home office, Kuba mění práci a Kombajnovi odešel zdroj energie. Teda jeho počítači.

Co nového? Odešel mi počítač, naštěstí si zdroj do křemíkového nebe nic dalšího nevzal, takže mi letos pravidelný jarní úklid počítače (včetně přepastování procesoru) zařídí externí firma. Práci jsem zvládl na firemním notebooku, ale bez administrátorských práv končí zábava u videí z YouTube. Nebo z Pornhubu. Pár dní jsem se zabýval myšlenkou, co si vlastně budu moci dovolit za novou sestavu, ale naštěstí to mohu ještě na pár měsíců odložit.

Po několika letech jsem přišel o firmu, která mi dělá daně. Krapet mě to děsilo, ale nakonec se nový spolubydlící, říkejme mu třeba @redkvicka, prořekl, že je pomohl dělat už několika lidem. A tak si daně letos podám svépomocí (za jeho vydatné asistence). Je pravda, že jsem si všechno naklikal zcela sám, to jako jo. Ale bez jeho pokynů bych zřejmě dosud vyplňoval jméno. A protože jsem se maximálně možně stáhl ze Zonky (teda 21 případů půjček ještě asi čeká na soud), možná, že za rok si to už nechám udělat v práci. UPDATE: Sotva jsem to napsal, oznámila Zonky, že umožní od června i odkup zesplatněných případů.

Kuba končí a nastupuje někde jinde, takže žijeme s vyhlídkou toho, že i v roce 2022 budeme mít dál na placení elektřiny. Na léto si plánuju pořídit novou generaci krokoměru. K tomu starému mi v pondělí dorazil nový pásek. Právě včas, už jsem ho nosil dva týdny slepený náplastí a zvlášť po oteplení, kdy jsem nahodil pouze krátký rukáv, to už vypadalo jako bych byl sociální případ a neměl 30 korun na nový. Inu, ve značkové prodejně jsem nepochodil a z Číny to šlo pár měsíců. Ale už je dobře.

Letošní Oskaři mě usvědčili z vlastní trapnosti. Po zhlédnutí videa mi přišla facka pro Chrise Rocka přes čáru. Po zjištění souvislostí mi ale přišla zcela v pohodě. A následující den přišla ještě od Willa Smitha omluva.

Největší výzvou pro další dny do konce měsíce bude dotáhnout měsíční průměr alespoň na slabých 8500 kroků denně. Dnes je krásně, PC zatím v servisu, o dnešek se nebojím. Ale zítřejších pocitových 9°C s deštěm a další dny s ještě nižšími teplotami, budou v kombinaci s deficitem ve hraní Dota 2 jednoznačně výzvou. Navíc budu muset zase začít se cvičením. K zrcadlu se už bojím otočit bokem. To, co tam vídám, je to naprosto neakceptovatelný obraz. Nebojím se ty výjevy popsat jako naprosto nechutnou parodii na život!

A co bitcoin? Bitcoin funguje. V investičním horizontu 5 let krásně kyne a roste. Pokud nás letos čeká inflace přes 10 procent, asi nemá ani smysl uvažovat o tom, že bych ho zpeněžil. Je to zbytečné, ony to už nejlepší peníze jsou. A za pár let mi třeba dovolí odejít do předčasné penze, kde budu na jihu Čech jednoho dne obstarávat včely a mžourat do západů slunce.*

*- za přepokladu, že během příštích 10 let neumřu.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 29. března 2022, 12:05

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *