: portfolio :

Lidé
Makro a detaily
Z mých cest
Žánrový mišmaš
Doplňovací galerie - tam to žije
 

Miloslav "Kombajn" Hamřík

* 19. 12. 1979 v Ivančicích, v současné době žiji, pracuji a fotím převážně v Praze, kam jsem se na podzimu 2009 přesunul z Brna. Dlouhá léta užívám přezdívku Kombajn a fotografování mám jako velmi vážného koníčka, který se mi porůznu proplétá i s prací. Dříve jsem používal digitální fotoaparáty firmy Olympus (840L, později C1, 700 UZ, poté SLR zrcadlovku E-20) a nyní vlastním fotoaparáty značky Nikon, konkrétně D80 (10 mpx) a D7000 (16mpx). Často jsem fotíval na tanečních parties, demonstracích, dnes rád zkouším fotit produktovou fotografii a makro fotografie, občas si střihnu svatbu (beru je ale jen opravdu vyjímečně). Nemám vyhraněnou fotografickou specializaci, ale s oblibou fotím na cestách a architekturu.

Mé fotografie byly publikovány na webu Českého rozhlasu, v deníku Aha!, na webu ekonomického týdeníku Profit i v on-line verzi deníku E15.cz. Dále jsem spolupracoval s časopisem IM6, s časopisem Story, s Literárními novinami, galerií Artkontakt, firmou Dryco, firmou T-shock, hudebním klubem Perpetuum a dalšími. V letech 2006 - 2008 jsem byl oficiální fotograf brněnské části festivalu Mezipatra, od roku 2009 patřím mezi fotografy mapující jejich pražskou část. Další firmy, které využily mých služeb: Electronic Arts (roadshow pro Sims 3 a jeho datadisky, Need for Speed, Dragon Age: Prameny, Crysis 2), BMW, Matex, Amnesty International, klub Red Cat. Mých fotek z fotobank využily agentury jako Ogilvy Public Relations, Boomerang Publishing či Q Point.

Některé fotky si lze prohlédnout například na serveru Week of Life, Flickr nebo DeviantArt. Další lze nalézt ve fotobance Fotolia.com a v mojí FB galerii naleznete i grafické abstrakce .


 

fotoaparáty olympus