Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Co čeká bitcoin v roce 2021?

Bitcoin je vnímán jako velmi riziková investice. Musí tomu ale tak být? Existují různé strategie pro různé časy. Znáte cyklus bitcoinu?

Ten kdo bitcoinu věří, do něj průběžně spoří. Spousta lidí má ale pocit, že bitcoin jednoho dne padne na nulu. I pro ně existuje poměrně bezbolestná strategie (která nebude fungovat jindy než v době bullrunu, který by podle mého odhadu ještě několik měsíců měl pokračovat).

Stačí si po nějakém čase vybrat vklad. A při pohledu na vývoj ceny bitcoinu v poslední době k tomu ani nebylo potřeba příliš mnoho času. Například kdo nakoupil po propadu letos v dubnu, je dnes po osmi měsících v plusu +274 %. Pak mu stačí prodat jen o něco víc než 1/3 drženého bitcoinu.

Cena bitcoinu k 26. prosinci 2020 12:45

24 h +1.36%
1 týden +7.4 %
1 měsíc +50.52 %
6 měsíců +170 %
1 rok +241 %
2 roky +541 %
3 roky +54 %

Bitcoin si letos zažil obrovský propad, ale i rychlé zotavení. A především byl rok 2020 pro bitcoin předehrou k tomu, co nastane příští rok. Při pohledu do minulosti je překonání all time high vždy jen začátkem běhu stanovování nové nejvyšší hodnoty. Co je to bitcoinový cyklus, jak dlouho trvá a vůbec cenovou historii nejen bitcoinu najdete v článku od Adama Kracíka.

Kam bitcoin příští rok vystoupá? Konzervativní názory začínají na 40 000 dolarech, ty které považuji za nejreálnější pak 150-175 000 dolarech a někteří optimisté dokonce tipují, že bitcoin se podívá k 340 až 500 tisícům dolarů. Byl by to těžký odhad sám o sobě, i kdyby venku neběhal koronabundus. Výhodou je, že narozdíl od jara 2020, kdy jsme slyšeli o tom, že vakcína je za dveřmi, s ní teď už opravdu počítat můžeme. A stock to flow model stále sedí…

Během black friday jsem si pořídil Trezor T, který jsem si nadělil pod stromeček. Plán byl, že ho rozjedu do konce roku, nicméně jsem skončil záhy po startu na tom, že můj stařičký počítač jede na Windows 7 a Trezor vyžaduje Windows 10. Ne že bych neplánoval nový počítač, ale výhledově bych to viděl spíš na léto 2021, takže na nový kus Trezoru se bude ještě nějakou dobu prášit.

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 26. prosince 2020, 15:14

Publikováno v Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *