Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Duševně nemocní na internetu umí otrávit

Trollové. Obvykle se jimi bavíte. Do chvíle, než některý z nich začne mít potřebu komunikovat právě s vámi…

Lidé jsou různí. Například pan R., který mi od 14.7. (tedy za necelé 3 měsíce) poslal přesně 70 mailů o tom, o čem bychom měli vysílat. Když pominu to, že pláče na špatném hrobě i to, že posílá články z Parlamentních listů nebo velmi pochybných serverů, jejichž motta typu: „Informace bez lhaní“ TÉMĚŘ VŽDY TVRDÍ OPAK toho, co tato „jakomédia“ dělají, je vhodné zmínit, že podobných nešťastníků jako jsem já, je veřejnoprávním prostoru zhruba 50. Tyto maily chodí primárně do ČT a Českého rozhlasu, ale  namátkou například i na vládu ČR a Radu Českého rozhlasu (tu jsem dokonce v seznamu příjemců našel 6x). Nejpozději po měsíci rozklikávání takových mailů obvykle dojdete k tomu, že žádný hodnotný materiál prostě od takového pána nedojde a tuto adresu přidáte rovnou do SPAM filtru a máte klid ( a zároveň přestáváte ztrácet čas čtením kravin).

Pak existují lidé jako pan W. Ano, stále ten stejný a tentýž pan W. Ten, který začal do příspěvků na firemní profil vpašovávat čímdál víc adresných urážek na mou osobu. Aby bylo jasné, když začnete psát na naši stránku o komkoliv že je hlupák, nekompetentní blb či vulgarismy, dostanete upozornění, aby diskuse zůstala konstruktivní . Když v tom pokračujete, dostanete další. A pak přijde blokace. Ale ani zasloužená blokace ho nezastavila. Zřídil si účet falešný. Odhalit ho nebylo těžké, protože jeho písemný projev je NEZAMĚNITELNÝ (to není můj výmysl, to konstatoval i nejmenovaný kolega). Netrvalo dlouho a opět se začal projevovat útočně a urážlivě. I tento účet dostal ban. A jeho stížnost, kterou adresoval Radě Českého Rozhlasu byla zamítnuta. A to pan inženýr nezkousl dodnes. Protože jsem postupně došel k tomu, že mi komunikace s panem W. škodí na psychickém zdraví a ještě navíc zdržuje od práce, začal jsem ho ignorovat. Takže mi dodnes píše podobné maily a postupně do komunikace přidal šéfredaktora, Radu Českého rozhlasu i generálního ředitele (tam se mu pravda ten timing moc nepovedl):

Dobrý den, pane Hamříku, ač jste mě zlikvidoval, stále čtu FB. Zvláště se pídím po těch Vašich moudrech…

.

Buď jste opravdu takový magor, že inklinujete k ohavnostem v selfíčcích, či jste roztržitý a občas pustíte i to, co byste neměl a nebo Vám na to přišel někdo s vytříbeným vkusem a hlavně podstatně vyšší inteligencí, než kterou disponujete Vy. Přeji všem pěkný den – a – hlavně už, proboha, bez pana M. Hamříka. Je to nejen ostuda ČRo, ale i celé ČR via veřejné medializace.

Ano, pan W. mluví o mé profilové fotografii na soukromém účtu Facebooku. Vypadá takto a pan W. trpí utkvělou představou, že se „zaměstnanec veřejnoprávního média nesmí prezentovat jako zmalovaný šašek“.

11018411_10206024497364283_6086412232718397914_n

 

Kdo sleduje technologie, asi tuší, že nejde selfíčko s namalovaným obličejem (ale i kdyby bylo, tak co?), ale o proces, kdy jsem původní fotografii prohnal tzv. deep dreamingem. Dnes jsem vyměkl a odpověděl mu: „Dobrý den. Do toho, jakou profilovku (fotku) mám na svém soukromém FB profilu vám nic není. TEČKA.

ODPOVĚĎ došla vzápětí a jen potvrdila, že jsem udělal chybu: Dobrý den, pane Hamříku, nemohu s Vámi souhlasit, ale věřím, že brzy navštívíte svého nadřízeného, pana Jana Pokorného, a bude s ním moci svoji presentaci prodiskutovat.

Svou chybu jsem si uvědomil, napsal jsem mu, že on nemusí souhlasit se mnou a já s ním a přidal si i tento mail do SPAM filtru. Pokud podobně vyšinutý jedinec komunikuje i s vámi, tak vám radím: NEKOMUNIKOVAT je jediná osvědčená cesta.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 7. října 2015, 17:35

Publikováno v (Social) media, BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *