Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Jak je to s Pokémon Go? Instalace, statistiky, zkušenosti, trapasy

Po virálních příspěvcích na sociálních sítích tu máme skutečnou virální aplikaci. Jak jinak popsat něco, co není ve valné většině světa oficiálně dostupné a během pár dní (hra byla vypuštěna 6. července) to překonalo v počtu aktivních uživatelů během jednoho týdne i tak zavedenou sociální síť, jako je Twitter?

Jen na Google Play má už minimálně 10 milionů stažení. U nás si ji na Google Play nestáhnete (podle některých již možná ano, nepovedlo se mi). Různých statistik o Pokémon Go je na internetu mrtě. Dozvíte se tak, že ho má více lidí než seznamovací aplikaci Tinder, nebo že tato hra dělá v USA denně tržbu 1,6 milionu dolarů nebo že se uvažuje o filmu na motivy Pokémon Go či že pokořil i zavedené hry. Ten raketový vzestup byl tak obrovský, že akcie Nintenda vystřelily nahoru a 5ti denní změna je aktuálně kolem 50% zisku. Držet nějaké akcie Nintenda, tak je právě v této chvíli prodávám. Není totiž zlato vše, co se třpytí.

Samozřejmě, že jsem si nemohl odpustit hru nainstalovat. Pokud vás sem dovedl zájem o to, jak si nainstalovat Pokémon Go, tak návod pro iOS i Android najdete tady. Pokud jste majitelé telefonu s Windows, tak vás mohu maximálně politovat, ale aktuální stav je takový, že část majitelů telefonů s Windows sepisuje petice a část své přístroje prodává (!!).

13723903_1075276339209848_2067025775047240282_o

Protože jsem hrál i hru Ingress, (ze které tato hra čerpá mapy) tak si snad mohu dovolit zhodnotit první den dva používání této aplikace. Je to sice zabugovaný kus programu, ale člověka nutí objevovat jak to vlastně funguje. Chytíte pokémona, vychodíte si vylíhnutí pokemóního vejce a začnete okukovat bojové arény a pomalu si automaticky začnete vylepšovat některé z chycených siláků… A pak začnete hrát Pokémon Go všude. Na porodním sále, v muzeu holocaustu nebo na pohřbu (dostal se i do českého parlamentu).

Je trošku s podivem, že jsem chybky u této hry zatím tak nějak toleroval. Začít bych asi měl chybou, která dává programu na Apple kompletní práva účtu Google. Není viditelná, ale doufejme, že šlo jen o nedopatření. Občas se hra sekne, občas chytáte pokémona několikrát a po úspěšném odchytu musíte chytat znovu a občas pokémona nevidíte nikde okolo, i když vám aplikace v AR režimu napovídá že by měl být tu vpravo, tu vlevo. Ve chvílích, kdy se na náměstí točíte 360° okolo s telefonem, se prostě za sebe můžete chvíli i tak trochu stydět (zvlášť pokud je vám přes 30). První den mi v Nexus 7 program navíc hlásil, že protože v přístroji není gyroskop, není možné hrát v módu AR (augmented reality). Zajímavé je, že druhý den to šlo (gyroskop samozřejmě v tabletu je) a teprve večer si SW opět usmyslel, že v tabletu gyroskop není. Nutno podotknout, že v tomto konkrétním případě je v tom Pokémon Go pravděpodobně nevinně. Pokud mohu za něco označit slabinu Nexus 7 , tak po intenzivním dlouhodobém užívání jsou to jen tyto 3 věci: tuhnoucí GPS, špatný konektor pro nabíjení (kam vám i po 3 letech užívání, dělá problém trefit se kabelem) a po přechodu na Android 5+ občasné tuhnutí otáčení obrazovky (což bude právě problém gyroskopu). Video návod, jak malou HW úpravou odstranit tuhnutí automatického otáčení u Nexus 7 2013.

Ochodil se mi Ingress a čekám, že se mi do několika týdnů ochodí i Pokémon Go. Hru samozřejmě teprve objevuji a už jsem v ulicích potkal několik lidí, kteří Pokémon Go hrají taky. Jak dlouho si ale tato hra může své stávající hráče udržet, je věc jiná. Velký hype obvykle končí velkým propadem. Pokud jste si hru zamilovali milujete cheaty, můžete i podvádět. Stačí gramofon nebo kolo – Jak oblafnout líhnutí vajec a moc nechodit? Ale pokud máte dost peněz, můžete lovit Pokémony třeba dronem (jen pozor na platná omezení pro provoz dronů ve městech). Aktuálně se ale hraje a hraje ho opravdu různorodé spektrum lidi. A i když se za to někteří z nás stydí, něco mi říká, že bych je rád nasbíral všechny…

P.S. Uznávám, že jsem včera nachodil po delší době 10 km, jak mi připomněl Fitbit…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Čtvrtek, 14. července 2016, 8:13

Publikováno v (Social) media, BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *