Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Koronavirus v roce 2021: Jdeme do finále?

Zdravotníci jedou už mnoho měsíců na hraně. A světlo na konci tunelu stále není vidět. Do Česka pronikla nakažlivější varianta viru a kromě ve skutečnosti nikdy nefungujícího trasování pohoříme zřejmě i na rychlosti očkování. (+ 2 videa jako bonus)

Naprosto normálním standardem se pak v posledních měsících stalo lhání státních činitelů. Kolikrát jsme na jaře slyšeli, že je dost roušek? Kolikrát jsme v léte slyšeli, že je dost jehel i stříkaček, aby se to nakonec reálně začalo řešit v prosinci? Po spuštění systému rezervací následoval kolaps a zjištění, že systém je z bezpečnostního hlediska děravější než ementál. Že je systém plný chyb píší i média spadající do svěřenského fondu Andreje Babiše. A jak na zcela oprávněnou kritiku reaguje ministr a premiér?

Některé kroky vlády zkrátka nelze vnímat jinak, než jako sofistikovaný celorepublikový troling. Mimochodem čekám završení od prezidenta tím, že to vyznamenání opravdu předá…

Jak vidí aktuální situaci Petr Ludwig ze zachranmecesko.cz zjistíte zde: Hlavní teze prognózy: „Čeká nás během března s největší pravděpodobností čtvrtá vlna, kterou zásadně ovlivní nová mutace viru, která je podle všeho cca 2x více nakažlivá.“- Zmutovaný vir je již téměř jistě v ČR.- Postupně bude přebírat své místo, až se stane dominantním zdrojem nákazy pravděpodobně v někdy březnu.- Dvakrát větší nakažlivost z něho dělá ještě násobně větší riziko. Dvakrát větší nakažlivost je totiž horší než dvakrát větší smrtnost. Opatření, která fungovala nebudou stačit.- Zcela jistě toto bez zásadní změny v řízení pandemie české nemocnice nezvládnu. Už teď jsou vyčerpané a plné. Tady přestává veškerá sranda.- Čtvrtá vlna nás, pokud neuděláme zásadní změny včas, poškodí více než všechny vlny dohromady, bude to skutečné peklo. Zdravotní i ekonomické.- Máme měsíc a půl se na to připravit. Tentokrát ale doopravdy, ne jako s chytrou karanténou přes prázdniny či přípravou logistiky očkování… Musíme přestat řídit epidemii jako opravu dálnice D1 a začít se chovat tak, že je opravdu výjimečný stav. Potřebujeme k tomu kompetentní krizový leadership. (pro více info klikněte)

Letošní rok bude zřejmě horší než ten minulý. Částečně kvůli ne zcela schopné vládě, která neměla nikdy jiný cíl než PR a i v tom, aby stvořila kampaň pro zvýšení povědomí o nutnosti očkovat, totálně selhává. V prosinci odmítlo vakcinaci 47 procent dotázaných. Jen 40 procent lidí by se očkovat nechalo. A zbytek neví.

Je mi to líto, ale 40 procent očkovaných pandemii nezastaví (nemluvě o tom, že k takovému číslu máme ještě mnoho měsíců daleko). Bojím se, aby se naše republika nestala vředem v srdci Evropy. Rakousko už hranice trochu přivřelo. Nedivil bych se, kdyby další státy udělaly v blízké době něco podobného, protože je jim jasné, že nezvládáme.

Jak tohle zakončit? Jsme Češi, takže jak jinak, než s úsměvem? Možná trochu přes slzy, možná trochu hraným, možná trochu trapným, možná trochu stupidním. Ale mým, kombajnovským. Humor je lék.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Neděle, 17. ledna 2021, 14:17

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *