Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Souhrn zpráv: 40 % Němců proti Angele a houba co přežije i na Marsu

Krásný pátek všem. Tady je dnešní přehled zpráv. Začnu tou z roku 1983, o které jsem nikdy neslyšel a to se považuji za poměrně odrostlého hráče. Jenže v roce 1983 mi byly teprve 4 a herní scéna tady v ČR neexistovala. Slyšeli jste někdy o krachu herního trhu?

Podle dnešního průzkumu chce 40 % Němců, aby Angela Merkelová rezignovala kvůli její uprchlické politice. Že k tomu není důvod, si myslí 45,2 % obyvatel. Vzorek: 2047 Němců.

Když nevíte na koho svést neschopnost ministerstva nebo vlády, která na něj dohlíží, zkuste ČTÚ. A to i v případě, kdy se k sedmému návrhu dokumentu sejde na 200 vážných připomínek a dokumenty ani nesplňují podmínku čerpání dotací. To IT prostě českému státu dlouhodobě nejde.

Že globální oteplování neexistuje? Že je planeta modrá, nikoliv zelená? No tak určitě. Nicméně posledních 30 let bylo na Zemi nejteplejších za posledních 2100 let. V Evropě stoupla jen za posledních 30 let teplota o 1,3° C – GRAF letních teplot za poslední 2000 let.

Je to sice jen houba z Antarktidy, ale vědci z evropské agentury ESA zjistili, že ani podmínky, které panují na Marsu (atmosféra, tlak a UV záření) by ji nezabily. Takže čistě technicky by na Marsu život být mohl. A když se trochu zasním, už vidím lidstvo, jak pomocí bakterií mění Měsíc nebo Mars na místo trochu přijatelnější k životu. Další potvrzení toho, co vědci ví již dlouho. Nejodolnější jsou mikroorganismy.

Anatomie vzniku sněhové vločky.  Jejich řazení i tvar podle teploty a vlhkosti vzduchu v době jejich vzniku.

Babylon (v překladu Brána Boží) byl městský stát, který leží na území dnešního Iráku. Pradávná zaniklá civilizace, která měla překvapivě dobré znalosti matematiky a astronomie. Dodnes se věřilo, že některé geometrické výpočty lidstvo zvládlo až v pozdním středověku (tedy o 1400 let později), ale zdá se, že tyto výpočty používali již Babyloňané pro výpočet dráhy Jupiteru.

Mobilní operační systém Microsoftu je na odstřel a jeho rozšíření je tristní. Asi žádná novinka, ale pokud vás zajímá graf, tak je i v českém článku na toto téma.

Začleňování lidí s Downovým syndromem po americku, aneb 770 tisíc shlédnutí za 5 dní.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 29. ledna 2016, 17:09

Publikováno v (Social) media, BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *