Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Souhrn zpráv: Novinky ve videu, placatá země a kalašnikov

Dnešní souhrn zajímavostí se nese ve znamení techniky a drobných bizarností. Pěkný večer všem.

Milujete z nějakého podivného důvodu lenochody? Kdoví, možná je za úspěchem tohoto life-style trendy článku 27 roztomilých drobností, které lenochodomilové potřebují, nedávná australská protidrogová kampaň, která sklidila kritiku za to, že je prostě mimo.

Milujete žánrovou klasiku Blade Runner? Právě sequel Blade Runnera se začne točit už v červenci.

Služba Spotify spustila vlastní videokanál, funguje na iPhonech i Androidu, což jsou vzhledem k rozšíření ostatních operačních systémů mobilů jediné dvě smysluplné platformy.

A u videa ještě zůstaneme, protože sociální síť Periscope spolupracuje s výrobcem kamer GoPro zprovoznění živého streamingu z populárních kamer. Zní zajímavě!

Americký rapper požaduje důkaz, že je Země kulatá, protože on vidí placku. Tolik k americkému vzdělávacímu systému.

Máte nutkavou potřebu vstupovat lidem do soukromí? Gratuluji, pak je nová funkce vyhledavače v Internet of Things jako pro vás.

Zemřel jeden z průkopníků matematiky, počítačových věd a především umělé inteligence Marvin Minsky.

A u tématu umělé inteligence ještě zůstaneme. Robot nebo spíše algoritmus dokáže generovat politické projevy. Jako dobrý, ale na hulvátské projevy Miloše Zemana asi hned tak mít nebude.

CITACE: „Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta a to jsou svobodné volby. A pak existuje nedemokratická cesta a ta se jmenuje kalašnikov,“ odpověděl prezident Miloš Zeman na setkání s občany v jihomoravském Tišnově na dotaz studentky, jakým způsobem mohou lidé dosáhnout odvolání premiéra.

Bohuslav Sobotka na Facebooku: „Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele. Tyto výroky prezidenta pokládám za hloupé, zbytečné a nebudu na ně v této zcela nepatřičné rovině reagovat. Trvám na tom, že vztahy premiéra a prezidenta mají být profesionální a v zájmu dobrého fungování státu k nim takto budu i nadále přistupovat.“

A nakonec jedno smutné čtení o politicko-ekonomické situaci ve Venezuele.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 26. ledna 2016, 19:21

Publikováno v (Social) media, BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *