Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Souhrn zpráv: Trolové, nejdelší prvočíslo, přišitá hlava a speciální Apple Watch

Protože je můj blogýsek ve stavu komatu, je na čase myslet taky trochu na sebe a oživit to. Chcete přehled zpráv, které se dostanou na český internet až odpoledne, zítra či v dalších dnech? TADY JE!

Pokud máte chuť sledovat lidi při práci (třeba pokladní a zákazníky v prodejnách COOP), jak se učí, jak tráví čas v kavárnách nebo jak hrají automaty či nahlížet do soukromých bytů, garáží a tak, máte možnost. Mnoho lidí si totiž pořídí kameru a vykašlou se na to číst manuál nebo měnit heslo. A video pak streamují (nevědomky) na internet, kde se může kouknout opravdu každý. Co na tohle asi říká Úřad pro ochranu osobních údajů?

Loni oznámil italský chirurg Sergio Canavero, že plánuje transplantaci hlavy u člověka. Zatím zveřejnil fotky z pokusu na opici. A nyní se objevilo video korejského doktora, který přerušil míchu myši a poté ji znovu spojil. Celý článek Transplantace hlavy odzkoušena na opici.

Fascinace vlastním tělem, snaha o zdravé stravování, jo lidstvo se trošku zbláznilo a řeší věci, které nikdy v minulosti neřešilo. A tak není divu, že se na crowdfundingových serverech zjevil NutriRay3D. Podaří se vybrat peníze na 3D skener pro zjištění nutričních hodnot jídla? Zatím se nevybralo moc, ale do konce kampaně zbývá 44 dní a 50 000 dolarů není zas tak velká částka, aby se to s trochou podpory nevybralo. Podobné hračky ale už existují, třeba SCiO nebo Pryme.

Už v pátek půjde do prodeje speciální edice Apple Watch, kterou firma připravila ve spolupráci s francouzským výrobcem luxusního zboží Hermès. Cena 1 100-1 500 dolarů.

O tom, že je pravopis životně důležitý by mohl vyprávět 10 letý muslimský chlapec, kterého v Británii vyslýchala policie. Místo „terraced house“ totiž v diktátu napsal, že žije v „terrorist house“.

U terorismu ještě zůstaneme, satelitní fotky potvrdily, že ISIS zničil nejstarší irácký křesťanský klášter.

Internetoví trolové. Kdo jsou a kde se berou? Odpoví video v článku „Vědecké vysvětlení internetových trolů„.

Pokud jste filmoví fandové a ještě máte rádi comicsy, tak mám jednu dobrou zprávu. Konečně vypustili první plnohodnotný trailer na Suicide Squat.

P.S. Jo a kdyby to někoho zajímalo, tak vědci našli nové nejdelší prvočíslo. Má 22 milionů číslic.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 20. ledna 2016, 12:58

Publikováno v (Social) media, BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *