Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Vaše denní dávka pesimismu

Kombajn vkročil do nového roku. Co všechno se změnilo v novém roce kromě číslovky 4 na konci letopočtu? U nás nic. Snad jen, že se spolubydla odhodlal nám říct, že se možná bude v září stěhovat. Což je super, protože některé věci je lepší vědět dřív než nastanou.

Foto: Pixabay

Jednou z věcí, kterou mi Ježíšek letos nadělil bylo i několik druhů müsli. Jako první jsem otevřel low carb müsli borůvka a musím říct, že tohle neslazené, je asi nejlepší, jaké jsem kdy ochutnal. S mlékem a kapkou jogurtu jde o rychlou a zdravou formu snídaně (nejedná se o placenou reklamu, i když to přesně tak zní).

Když jsem byl mladý, myslel jsem si, jak je svět skvělý místo. Technologie vše vyřeší, hladomor v Africe skončí, vzdělanost stoupne i díky internetu, prostě směřujeme k ráji na Zemi! Faktem je, že tento neopodstatněně optimistický náhled na svět jsem už dávno zkorigoval. Technologie nevyřeší nic, pokud je využíváme chybně. Na Zemi už není 4,5 miliardy jak jsem se učil na konci 80. let ve škole, ale 8 miliard. A na internetu jsou lidi, kteří kromě jiných debilit tvrdí, že Země je plochá. Můžeme být zklamaní, ale to je tak všechno, co s tím můžeme činit. A zklamaní bychom neměli být z lidí, ale jen a jen ze svého chybného úsudku. To ten vám rozbil naděje a sny!

Víte například, že cesta vlakem je v průměru 28x šetrnější ke klimatu oproti cestě letadlem? Žijeme ale v tak zmanipulovaném světě, že jízdenka na ten vlak je 4x dražší než letenka. Jako lidstvo jsme globálně slepí nebo retardovaní, nic jiného mě nenapadá…

Nejpozději 10. ledna, tedy ve středu, se čeká schválení bitcoin ETF v USA. Mohl by to být zajímavý impuls, který přinese do bitcoinového trhu likviditu (čti: firmy do toho budou moci legálně napumpovat prachy). Samozřejmě je to událost, na kterou hodně lidí čeká a tak zatímco někteří čekají, že cena bitcoinu zaznamená raketový růst, jiní počítají s tím, že naopak půjde o akci typu „sell the news“, tudíž, že spekulanti při potvrzení schválení ETF prodají své bitcoiny a cena se tudíž propadne. Je mi jedno, zda cena půjde nahoru nebo dolů. Pokud půjde nahoru, budu bohatší, pokud bude klesat, rád dokoupím, protože nad 50k se mi bitcoin aktuálně dokupovat nechce.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 9. ledna 2024, 18:09

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *