Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Jak začít s kryptoměnami?

I když raketový vzestup kurzu Bitcoinu se už opakovat zřejmě nebude, není vyloučeno, že se kryptoměny mohou do budoucna stát novodobým zlatem a téměř jisté je, že některé z nich porostou o několik řádů (třeba takový Zurcoin vyrostl v sobotu za 24 hodin o 7148.35 %).  (Celý příspěvek…)


Celý článek Pondělí, 7. Srpen 2017, 8:11, Komentáře (0)
Publikováno v Kryptoměny

Kryptoměny, spekulace na budoucnost?

Nedávno jsem se začal podruhé zajímat o kryptoměny. Z drahé Coinbase jsem se vrátil k levnějšímu Bitstampu a můj zájem se přesunul z bitcoinu k litecoinu a taky jsem nakoupil pár ripplů. Od těch ale moc výrazný růst zřejmě čekat nejde. To však podnítilo moji zvědavost o jiné, dalo by se říct, že dnes bezcenné měny. (Celý příspěvek…)


Celý článek Úterý, 1. Srpen 2017, 7:47, Komentáře (2)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

Bitcoin Pizza Day

Bitcoin přelezl hodnotu 2000 dolarů za kus a byl dnes All Time High (tedy nejvýš ve svojí historii) a ta transakce zmiňovaná níže je mimochodem první dochovanou transakcí směny bitcoinů za zboží, více zde: https://en.bitcoin.it/wiki/Laszlo_Hanyecz


Celý článek Pondělí, 22. Květen 2017, 7:56, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

Bitcoiny, filmoví piráti, zaměněné Kindly a kilometry

Dnes to bude zase o tom napráskat do jednoho příspěvku více témat (kdysi mi kdosi radil, že čistě ze čtenářského hlediska je to fail a měl bych raději dělat kratší a častější příspěvky). Ale budu se snažit být co nejkratší. (Celý příspěvek…)


Celý článek Úterý, 6. Leden 2015, 12:41, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

Nový iPhone hlásí problémy, bitcoin vyvolává naděje

Krátce letem světem o problémech firmy Apple, nadějích bitcoinů i testík na češtinu. (Celý příspěvek…)


Celý článek Středa, 24. Září 2014, 11:12, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

CzechCrownCoin nebo Bitcoin?

Není virtuální měna jako měna. Zvlášť dnes, kdy jsme teprve na začátku a celé je to o důvěře… (Celý příspěvek…)


Celý článek Pátek, 29. Srpen 2014, 15:38, Komentáře (1)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

Padl bitcoin! Nebo ne? Proč padl Mt. Gox?

Ujasněme si pojmy a dojmy. Padla jedna z burz. Ne bitcoin. A Mt. Gox padla vinou vlastní. A to je asi tak všechno… (Celý příspěvek…)


Celý článek Úterý, 25. Únor 2014, 12:27, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

Bitcoiny, virální charita a zmrtvýchvstání Žít Brno

Stalo se pár věcí. Tak třeba počítadlo přeskočilo přes hodnotu 800 tisíc návštěv. Ano, táhnu tento blog již jedenáctým rokem, takže to asi není nijak extra číslo, ale na blogýsek fajn. (Celý příspěvek…)


Celý článek Úterý, 11. Únor 2014, 13:13, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

Čína potápí bitcoin

Jeden obrovský pád bitcoinu jsme tu měli již v dubnu. Nyní zřejmě nastal čas druhého pádu. (Celý příspěvek…)


Celý článek Čtvrtek, 5. Prosinec 2013, 11:25, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

Bitcoin nad 1000 dolarů, kde bude za pět let?

To si takto vytěžíte 7500 bitcoinů a pak je s hardiskem vyhodíte do odpadu. A protože dnes BTC překonal hranici 1000 dolarů za kus, vyhodili jste asi tak 150 milionů, které můžete zkusit najít na skládce ve Walesu. Samozřejmě, že se nyní trošku posmívám, nicméně faktem je, že kdybych z původní investice/spekulace za 1000 euro nechtěl dostat zpět vložené peníze co nejdřív, mohl jsem dnes mít 5 BTC v hodnotě přes 100 tisíc korun. Takto mi zbývá jen zisk v podobě jednoho bitcoinu. Pravda i tak se jedná aktuálně o akci se ziskem kolem 70% (ale samozřejmě, že zítra může být BTC zase pod 900). Někteří odhadují, že za 5 let by bitcoin mohl mít hodnotu 20-100 tisíc dolarů. Zní to jako pohádka, ale v případě bitcoinu nikoli nereálná. Rozhodně ale riskantní. Některé státy se totiž budou snažit o jeho regulaci. Jenže to nenastane ani v Evropě, ani v USA ze dne na den. A velký zájem o bitcoiny je v Číně, kde lze přes nákup BTC obcházet nařízení o vyvážení dolarů ze země. Takže kde bude bitcoin v roce 2018? Těžko říct. Ale máte posledních pár dní možnost si tipnout, kde bude v roce 2023 Česko a vy sami (každý den získá jeden z tipujících digitální rádio).

A protože se blíží Vánoce, mám tu od Gyda jeden tip, jak se vyhnout marketingovým trikům českých eshopů. Ty se totiž snaží v mezích zákona české nakupující oblafnout zvýrazňováním cen bez DPH…


Celý článek Čtvrtek, 28. Listopad 2013, 15:07, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny