Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Na dietě

První den proběhl bez problému, protože Kuba mi uvařil téměř dietní jídlo. Brambory pečené v troubě a kuře se zeleninou dělané v páře. Obojí jsem si na talíř odvážil. A kupodivu jsem neměl hlad ani po večeři. (Celý příspěvek…)


Celý článek Středa, 16. Srpen 2017, 7:51, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG

Jsem to, co jím. Obézní Kombajn

To jsem si takto minulý týden stoupl na váhu a zjistil, že jsem nikdy nebyl těžší. Digitální váha nekompromisně ukázala 93,8 kg živé váhy, což je při mé výšce obezita. (Celý příspěvek…)


Celý článek Pondělí, 14. Srpen 2017, 18:46, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG

Kryptoměny, spekulace na budoucnost?

Nedávno jsem se začal podruhé zajímat o kryptoměny. Z drahé Coinbase jsem se vrátil k levnějšímu Bitstampu a můj zájem se přesunul z bitcoinu k litecoinu a taky jsem nakoupil pár ripplů. Od těch ale moc výrazný růst zřejmě čekat nejde. To však podnítilo moji zvědavost o jiné, dalo by se říct, že dnes bezcenné měny. (Celý příspěvek…)


Celý článek Úterý, 1. Srpen 2017, 7:47, Komentáře (2)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

Je to normální?

Někdy se cítím unavený, i když nic nedělám. A největší oser je řešit domácí věci. Například naše protékající toaleta. (Celý příspěvek…)


Celý článek Čtvrtek, 13. Červenec 2017, 10:12, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG

Michal David žije. A bohužel i tvoří

A protože už dlouho nenapsal žádný otřepaný kolotočářský hit, rozhodl se, že poučí mladou generaci o tom, jak vypadalo totální dno popmusic v 90. letech. Za pomoci šamanů a mašinek zefektoval hlas Lucie Vondráčkové k nepoznání a vyplivl ven antihit, z kterého se vám budou kroutit i chlupy v uších. Tohle je totální peklo, díky Míšo!

P.S. Ani samotní fanoušci Petry Kvitové nepovažují tento song za poslouchatelný, viz komentáře u postu Petry Kvitové.

 


Celý článek Úterý, 4. Červenec 2017, 20:16, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG

Politika dřina je a sociální sítě taky

I velké politické strany… Oh wait… I politické strany dělají školácké chyby v oblasti správy sociálních sítí. Zatímco ČSSD si prostě ukradla fotku (vtipné je, že z webu IDNES, tedy čistě technicky od svého politického rivala), na stránkách TOP 09 Prahy 6 se řeší to, že dal správkyni účtu někdo špatnou fotku a ona nemá právo na stránce měnit/mazat příspěvky.

top


Celý článek Pátek, 16. Červen 2017, 16:57, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media, BLOG

Kombajn going to OFFline

Nemohu říct, že by se nic nedělo. Jednak kryptoměny vypadají aktuálně zase docela zajímavě, jednak se stěhuje spolubydla i se svou japonskou manželkou a jednak se mi povedla bota, jaká se prostě stát neměla. (Celý příspěvek…)


Celý článek Pátek, 9. Červen 2017, 12:35, Komentáře (2)
Publikováno v BLOG

Bitcoin Pizza Day

Bitcoin přelezl hodnotu 2000 dolarů za kus a byl dnes All Time High (tedy nejvýš ve svojí historii) a ta transakce zmiňovaná níže je mimochodem první dochovanou transakcí směny bitcoinů za zboží, více zde: https://en.bitcoin.it/wiki/Laszlo_Hanyecz


Celý článek Pondělí, 22. Květen 2017, 7:56, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG, Kryptoměny

DOTA, kryptoměny a OSVČ

Za ty dva měsíce bez postu na blogu se nic zásadního asi nestalo. Koupil jsem si poslední International DOTA2 přehled a jak vyprší, skončím s hraním této hry, protože v poslední době je to někdy opravdu přehlídka lidské hlouposti a popravdě od té doby, co se spolubydla oženil, ho vidíme jen na pár minut denně, takže jsem defakto přišel o spoluhráče. No nic, měl bych se naučit relaxovat i jinak než sezením u PC.

Před pár měsíci jsem ztratil tablet, ten se zase našel a já v něm našel pár svých milibitcoinů za 1300 korun. Mezitím kryptoměny rostly a tak jsem zauvažoval, zda jim nedat ještě šanci. Bitcoin mezitím dosáhl několikrát svého celoživotního maxima, takže včera večer byla jeho aktuální cena 1880 dolarů (asi 46 tisíc korun) za bitcoin. Hodně mu v růstu zřejmě pomohlo, že ho nedávno Japonsko uznalo jako měnu. Aktuální hodnota toho zbytku je tedy kolem 2 tisíc korun. Udělal jsem si účet na COINBASE (referal link – Invite a friend who buys or sells $100 USD (2,445 Kč) of digital currency or more, and you’ll both earn $10 USD (244 Kč) of free bitcoin!), převedl tam vše, co jsem měl a nyní mohu nakupovat/prodávat nejen bitcoiny, ale i litecoiny a měnu ethereum. Třeba bude jednou litecoin tam, kde bitcoin…

No a pak je tu kromě mé práce taky OSVČ oprávnění, na které jsem letos ještě vůbec nic neudělal a o kterém zvažuji, zda ho nepřerušit. Jeden předpřipravený projekt na focení a točení je připraven, ale ještě neznám zcela jeho detaily, tak nevím, zda se mi kvůli tomu vyplatí OSVČ nepozastavovat. Nedávno jsem o tomto dilematu napsal na Facebook, ale jediným výsledkem bylo, že mi v pátek odpoledne poptával člověk focení svatby následující den, což jsem tedy s díky odmítl, protože na takový celodenní maraton už nejsem ani technicky připraven (zbývá mi poslední sada baterek do blesku a ani tu už nemám asi na čem nabíjet a můj foťák se po skoro 4 letech nošení do práce začíná tu a tam krapet loupat).

A co říkám na současnou poněkud nedůstojnou a trapnou politickou situaci? Mohl bych říct, že co si Bohuslav uvařil, to má. Ale neřeknu. Neřeknu nic, protože o tomto se snad už nic nevulgárního ani psát nedá. Snad mohu jen vyjádřit jemné zklamání z toho, že soudě dle reakcí na zprávu, že na Václaváku nebylo ani 30, ani 20 tisíc lidí, reagují někteří pravdoláskaři tak, jako by milovali pravdu jen ve chvílích, kdy je to ta JEJICH pravda. V tomto si, zdá se, většina lidí nemá co vyčítat ať už jde o kavárnu, konvičkovce, okamurovce nebo příznivce Agrofertu…


Celý článek Čtvrtek, 11. Květen 2017, 20:46, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG

Střídání stráží

Tak nám Bob odtáhl zase do teplých krajů, do Ugandy. Uvidíme se zase někdy v létě, až bude mít volno. Doma po něm zůstala spousta jídla, takže to vypadá, že pár dní nebudu muset vytáhnout paty z domu. Teda až na zítřejší návštěvu rodičů a Brna. Co jinak nového? Kolega v práci ukončil svůj pracovní poměr a tak mi teď do práce chodí dva adepti na jeho místo. Jeden kluk, jedna holka. Mládí… A víte co? Je to příjemné osvěžení. Víc to tu raději rozebírat nebudu, i když by bylo o čem psát…

P.S. Hodně lidí si myslí, že Zeman nemá sebemenší šanci obhájit post prezidenta… Dost z nich si také myslelo, že nebude prezidentem poprvé, že brexit nenastane a že se Donald Trump nestane prezidentem. Nevím jak vy, ale já žádného vážného kandidáta nevidím. Nejblíž mu je Horáček, ale ten je jednak poznamenaný tím, že jeho tvorbu vnímá pozitivně spíše intelektuálněji naladěná část společnosti a jednak mu při první příležitosti Zeman vmete do xichtu jeho minulost, v které je vekslování i hazard, tedy věci, které nejsou morálně příliš trendy.


Celý článek Pátek, 10. Březen 2017, 20:47, Komentáře (0)
Publikováno v BLOG