Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Pracovní pondělí – pohled do kuchyně asociálního sociála

Jak vypadá pracovní den editora sociálních sítí? Jistě to má každý trochu jinak, ale dnes jsem se rozhodl více sledovat sám sebe.

(Pokračování textu…)


Celý článek Úterý, 5. Únor 2019, 7:57, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media, BLOG

Homeoffice z autobusu a venkova

Na začátku měsíce jsem ještě vtipkoval, že mám u letošních Vánoc napsáno HO HO HO, značící, že mám službu – homeoffice. A stálo to letos opravdu za to, protože jsem se zároveň 24. prosince přesouval na Moravu a 25. zpět do Prahy. (Pokračování textu…)


Celý článek Středa, 26. Prosinec 2018, 14:21, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media, BLOG

Fakenews, Trump, Facebook a Elon Musk a #deletefacebook

Co se stalo, že se svět mění tak rychle? A mění se k lepšímu? Co s tím má společného Facebook? A kde jsou facebookové stránky Tesly a Space X?

(Pokračování textu…)


Celý článek Pátek, 23. Březen 2018, 19:33, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media, BLOG

Politika dřina je a sociální sítě taky

I velké politické strany… Oh wait… I politické strany dělají školácké chyby v oblasti správy sociálních sítí. Zatímco ČSSD si prostě ukradla fotku (vtipné je, že z webu IDNES, tedy čistě technicky od svého politického rivala), na stránkách TOP 09 Prahy 6 se řeší to, že dal správkyni účtu někdo špatnou fotku a ona nemá právo na stránce měnit/mazat příspěvky.

top


Celý článek Pátek, 16. Červen 2017, 16:57, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media, BLOG

Galerie svatebních omylů

Svatby se snažím už nefotit, protože úprava fotek poté je nad mé síly. Moc svatebních katastrof jsem přitom nezažil, ale lidi co fotí svatby obden, to mají jinak. Když se takový svatební omyl podaří profíkovi zachytit, je to paráda. Tak prosím tudy. Budete žasnout


Celý článek Pátek, 20. Leden 2017, 21:16, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media

Jak je to s Pokémon Go? Instalace, statistiky, zkušenosti, trapasy

Po virálních příspěvcích na sociálních sítích tu máme skutečnou virální aplikaci. Jak jinak popsat něco, co není ve valné většině světa oficiálně dostupné a během pár dní (hra byla vypuštěna 6. července) to překonalo v počtu aktivních uživatelů během jednoho týdne i tak zavedenou sociální síť, jako je Twitter? (Pokračování textu…)


Celý článek Čtvrtek, 14. Červenec 2016, 8:13, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media, BLOG

Dezinformační trolové. Co si o tom myslet?

Sleduji v poslední době rostoucí trend toho, jak se nějaký relativně nový účet na Twitteru okamžitě stává fanouškem zpravodajských serverů různé kvality (od Sputniku a AC24.cz až po ČT a Radiožurnál). Ale ukažme si rovnou na konkrétním případu, jak funguje proruská propaganda na českém Twitteru. Jedná se samozřejmě pouze o spekulaci, stejně tak dobře to může být psychicky narušený člověk, který poznává taje pro něj nové sociální sítě. Ostatně z toho, jak těžkopádně se taková individua na Twitteru pohybují, lze usuzovat, že toho zas tak moc o sociálních sítích a strategiích na nich, mnoho nevědí.  (Pokračování textu…)


Celý článek Úterý, 10. Květen 2016, 14:35, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media

Zlatokopky a jiné kurvy

Včera zemřel Ivan Jonák, což byla taková ikona let devadesátých. Pak zabil manželku, šel do vězení, v roce 2014 z něj vyšel a včera umřel. A je myslím fakt velká škoda, že tu jeho plánovanou knihu (zmiňovanou ve FB příspěvku) hned tak někde neuvidíme. (Pokračování textu…)


Celý článek Čtvrtek, 25. Únor 2016, 19:14, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media, BLOG

Facebook spustil ‚nové lajky‘ Mentions

Pro správce sociálních sítí jde o zprávu dne. Jak by asi pojmenoval nové smailíky PornHub…

smailik2


Celý článek Středa, 24. Únor 2016, 17:49, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media

Souhrn zpráv: 40 % Němců proti Angele a houba co přežije i na Marsu

Krásný pátek všem. Tady je dnešní přehled zpráv. Začnu tou z roku 1983, o které jsem nikdy neslyšel a to se považuji za poměrně odrostlého hráče. Jenže v roce 1983 mi byly teprve 4 a herní scéna tady v ČR neexistovala. Slyšeli jste někdy o krachu herního trhu? (Pokračování textu…)


Celý článek Pátek, 29. Leden 2016, 17:09, Komentáře (0)
Publikováno v (Social) media, BLOG