Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


2 tipy na český nekorektní humor na internetu

Luděk Staněk mi dal ban! Ale nesmutním, protože my co jsme zažili 90. léta (doba před internetem a mobilními telefony) víme, že Česká soda je jen jedna a pro mnohé z nás zůstává dodnes etalonem kvality ona.

Donedávna jsem měl Luďka Staňka za docela vtipného (a to i přesto, že již poměrně dlouho dělá stand-upy s nejméně vtipným novinářem v republice). Jenže si to krapet pokazil. Když totiž nedávno bouchnul barák v Prešově, tak jsem si na svou zeď nasdílel video (bez náhledu, jen v odkazu), ve kterém jeden muž v podobě černé šmouhy spadne z balkonu na zem. Vysloužil jsem si od něj na Facebooku ban se slovy, že se omlouvá, že lidi, co mu posílají na timeline snuff, si on blokuje.

Nevím zda to spolu souvisí, protože jsem si nevzal homeopatika na křivdu, ale když jsem se další večer koukal na Události Luďka Staňka, došlo mi, že ten pořad není ani zdaleka tak moc vtipný, jak je to prezentováno (stejně jako není vtipný ani sám Luděk Staněk). A především nejsou oba dva vtipní tak, jak bych si přál. Prostě Česká soda to není, ale občas se člověk usměje. S přibývajícími díly se tedy směje méně a méně, až postupně zjistí, že vždy zůstane jen u osvědčeného schématu bílý heterosexuální muž hystericky řve. Schválně si pusťte pár dílů za sebou a pak budete mít chuť řvát taky. Na něj.

Tento týden jiná internetová hvězda David Grudl (který si mě narozdíl od Luďka Staňka zatím z přátel nesmazal) zmínil, že byl na večírku ke konci vysílání jiného pořadu o jehož existenci absolutně netušil a který má přitom k té kvalitě pověstné České sody daleko, daleko blíž. Ano, když nemáte televizi (můj případ), těžko se vám drží krok s dobou. Nicméně SOCKY DV mě chytili a s nadšením jsem během jednoho dne sjel celý jejich archív. Tohle by byl důstojný nástupce České sody. Pro nezájem zrušeno.  Takže je vlastně možné, že v nějakém paralelním vesmíru je Luděk Staněk vtipný, ale podstatně méně, než Miloš Čermák? V takovém světě nevím, zda chci žít…

No a aby toho nebylo málo, ze stejné stáje Prima COOL je i další vtipný pořad, kterému se lze smát – Úplně Debilní Zprávy přikrmuje svými sexistickými narážkami prsatá Soňa a nevede si špatně. Bohužel netrvají 20 minut, ale jen 1-3 minuty, takže i zde můžete jejich archív prosvištět ein, zwei. Playlist ÚD zpráv zde.

Je krásné objevit, že dnešní svět ještě stále není jen o youtuberech… I když, konec pořadu SOCKY DV naznačuje, že o tento humor tu zřejmě není zájem. Škoda. Na pár hodin jsem měl pocit, že při sledování těchto pořadů je svět v pořádku…

Mezitím doma…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 16. prosince 2019, 12:18

Publikováno v (Social) media, BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *