Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


20 dní víceméně doma

Začal mi týden volna, kdy si pracovní povinnosti odbudu za pár desítek minut zbytek dne mám volno. To samozřejmě vede i k ponocování (no schválně mrkněte na čas příspěvku).

Už je to 20 dní, co pracuju doma. Mám-li být opravdu upřímný, tak mi absence lidského kontaktu zas tak moc nechybí. Jediné, po čem se mi stýská je pohyb na čerstvém vzduchu. Já vím, procházky zakázané nejsou, ale když vidím fotky jako je jsou ty pod tímto odstavcem, říkám si, že se prostě nechci chovat jako debil s vydlabaným mozkem.

Minulý týden jsme s Kubou mimochodem oslavili výročí. Trochu jsem se popravdě bál, jak náš vztah prověří karanténa, ale po sedmi letech spolu se zdá, že je nám spolu dobře i v takových časech. Když ho štvu moc, jde do kuchyně, kde sleduje filmy a vaří a já většinu dne stejně sedím u PC, ať už mám práci nebo volno. Největší omezení kromě pohybu? V místním obchodě nemají už asi 10 dní polohrubou mouku a kvasnice. Zvládám to i bez domácích knedlíků. Jsou zásadnější věci a opravdu nezávidím v těchto dnech zdravotníkům, policistům, hasičům a vlastně ani prodavačkám. A s obdivem poslouchám, jak to funguje u nás v práci.

I když vím, že s tím Kubu tak trochu otravuju, denně sleduju věci kolem koronaviru, akciové trhy, pohyby bitcoinu ve volnu taky hodně hraju DOTA2. Mimochodem, zatím nejpropracovanější kalkulačku pandemie koronaviru jsem našel tady.

Kuba využil volno k jarnímu úklidu a přesazení rostlin, mě se povedlo složit nějaké prádlo a dnes jsem z nudy už vytáhnul i foťak. Asi bych měl ten čas využívat více účelněji. Na Zonky jsem odprodal pár půjček, protože situace kolem splácení nemusí být v budoucnosti zcela dobrá pro ty, kteří lidem půjčili a rád bych nějakou část ze Zonky směnil na akcie, u kterých ještě čekám pokles. Zatím ale Fed tiskne dolary jak na běžicím pásu a daří se mu tak SP500 držet nad 2000 (rád bych ho viděl pod, což bych bral jako signál pro začátek nákupu). A co děláte vy?

P.S. Co se týká šíření viru v ČR jsem docela optimista, co se týká světa, tam to jen sleduju a snažím se nezapojovat emoce. Je myslím pravděpodobné, že do začátku víkendu máme 1 milion nakažených. Finanční ztráty budou obrovské všude. Ale ta vlna solidarity mezi lidmi mě prostě nutí být optimistou. Spolu to dáme. A pokud vám utekl Koncert pro jiné myšlenky, doporučuju. Bavil jsem se.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 31. března 2020, 2:33

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *