Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


20 let s vámi

Ne, to si nekoupil prostor na blogu nejmenovaný obchodní řetězec, který taky slaví dvacetiny. Jen oznamuji, že v neděli 2. července 2023 to bylo přesně 20 let od mých prvních zápisků.

Foto from Pixabay

Mno jo, je to tak, 20 let a 1 den uběhl od chvíle mého prvního zápisku na tento blog. Vznikl ještě na serveru bloguje.cz, jehož provoz byl ukončen před 11 lety a 1 dnem. A každý rok při placení domény a hostingu zvažuju, zda ten komatózní stav blogýsku ještě prodlužovat. Letos přibude argument pro (zvládl jsem 20 let a teď už ahoj), ale taky argument proti (sledujete, jak Elon ničí Twitter, wth!?! Ohlašovaná omezení sítě se mění v čase. Taky si už nepřečtete tweety bez nalogování. Ale jestli je skutečným důvodem tohle, tak RIP).

Příspěvek na mé FB zdi od Martina Jurici: Největší prdel je, že právě tím, že zapnul omezovač, spustil vlastně DDoS Twitteru na Twitter.  Jak říkal jeden bývalý vývojář z TW – funkce omezení zobrazení patří k těm, které jsme se snažili používat co nejméně, protože nikdo neví, co to udělá.A jako perla ještě fakt, že Elonovi k 30.6. skončila smlouva s Google na pronájem datacenter, on chtěl ušetřit, tak neprodloužil, a místo toho teď bude platit plnou palbu a navíc kvůli tomu DDoS propaluje násobně větší traffic než dřív. Kávičku a popcorn, prosím.

😈

Jsem to ale nezdvořák. Vždyť na tomhle místě se v první řadě sluší poděkovat všem, kteří o blog měli zájem. Takže moji milí, díky vám. Fakt. Byly doby, kdy mi možnost vypsání se z toho, co se děje, psychicky pomáhala. Pro milovníky dat jen dodám, že na blogu je víc než 4000 příspěvků. Pravda, ne vše vyšlo podle plánu, například kategorie Povídky obsahuje pouze 1 příspěvek a kategorie Nestalo se (předchůdce dezinformací) a Recepty pouze 4 články. Při pohledu na první zápisky mám kromě smíšených pocitů i trochu radost. Mám totiž pocit, že minimálně pravopis se mi od těch dob zlepšil (což stále nelze říci také o slovosledu).

Není třeba se ale koukat jen do minulosti. I budoucnost třeba přinese zajímavé věci. Možná, že už brzo si řekneme ANO s Kubou. Nebude to rozhodně před volební místností, ale ve chvíli, kdy bude uzákoněno manželství pro všechny. Čekáme na to už docela dlouho a po deseti letech společného žití je minimálně mě jasné, že lepšího kluka nepotkám. Kdo mě zná, ví, že jsem někdy nesnesitelný kretén a přece i já jsem našel někoho, komu věřím a miluju ho. A kdo jsem já, abych odporoval Beyoncé???


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 3. července 2023, 9:31

Publikováno v BLOG


Komentáře

2 komentáře: “20 let s vámi”

  1. AdaMM napsal:

    tak na dalších 20 let

  2. Honza V. napsal:

    Gratz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *