Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Aby vám něco neuteklo – český pohádkový vtip, zkouška služby Revolut a data o voličích

Týden volna pomalu končí. Ve středu odletěli naši kamarádi zpět do Afriky a uvidíme se až v březnu. Po několika měsících jsem se viděl s Maroshem, protože dojel Frank z USA, takže jsem po šesti letech zašel na panáka i do Qcafé.

Taky dorazila objednaná Revolut karta a její bankovnictví vypadá hodně jednoduše. Spekulací na tureckou liru a japonský jen jsem za 4 dny vydělal asi stokorunu (při vkladu 1300 korun to dělá 7,7 %, ovšem je to souhra náhod, měny obvykle nepadají o 20 % dolů za den, jako se to stalo turecké liře – následovala korekce směrem nahoru, která přinesla onen zisk). To není špatné na službu, kterou lze pořídit bez měsíčních poplatků a která má v plánu údajně i nákup a prodej akcií. A jinak? Jinak jsem vlastně rád, že jsem rád. Schyluje se k 21. srpnu, takže práce bude jako na kostele.

Protože toho moc nepíšu (asi málo žiju), probereme si alespoň pár zpráv z tohoto týdne. Kulturní ostuda roku se rýsuje v české kinematografii, do kin se totiž chystá pohádka Bubeník a princezna. Po shlédnutí traileru (zkuste odolat pokušení a nevypnout ho po pár sekundách) se zákonitě musíte ptát jednak na to, zda padlo na děvky a chlast víc než 90 procent rozpočtu 82 milionů a jednak na to, kde byli tvůrci posledních 20 let. Něco tak špatného se totiž opravdu vidí jednou za pětiletku. Už léta vám i počítačové hry (od kterých se čeká kvalitní animace o něco méně než u filmu, protože ji musí generovat běžný počítač v reálném čase) dokáží vygenerovat podstatně živější tváře postaviček. Obávám se, že tuhle věc nespasí ani jinak sympatické gesto v podobě 4 % ze vstupného na charitu, ani dabing Karlem Gottem nebo Jiřinou Bohdalovou. Pokud ale distributor plánuje film uvést v 28 zemích světa, má Česká republika zaděláno na mezinárodní ostudu. Zpackaný trailer se ostatně stal téměř virálním videem, už ho vidělo 1/4 milionu lidí. Proč na Youtube vypnul distributor počítadlo lajků i dislajků a komentáře asi ví nejen on sám.

Zajímavé informace vytáhli dataři Českého rozhlasu z dat Medianu. Jak jezdí voliči jednotlivých stran autem, vlakem, MHD či na kole?

Co se týká kryptotrhu, bitcoin byl na konci července kolem 8000 USD, ale postupně klesl až k 6000 USD, aby následně zkorigoval kolem 6250 USD. Za poslední půlrok tak ztratil 40 % hodnoty, za poslední měsíc pak přes 14 %, z toho 4,2 % za poslední týden. Těm co nakupovali kolem ATH (all time high) za 20 000 USD nelze než doporučit, aby nakoupily i nyní a snížili si tak částku potřebnou pro únik ze ztráty. Nikdo vám ovšem nezaručí, že se bitcoin nad 10k nebo dokonce 20k podívá dřív, než za několik let. Minimálně jeden člověk pak doufá, že bitcoin bude do konce roku 2020 za 1 000 000 dolarů


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 17. Srpen 2018, 8:43

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *