Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


AXA bank – finanční ústav, který nechápu a nechci chápat

Jsem klientem AXA banky už nějaký pátek. Brzo se to ale změní. Přece nebudu mít peníze v bance, kterou nechápu a nerozumím jí. Z toho jsem už vyrostl (bylo to v IPB/ČSOB).

Kdysi patřil spořící účet AXA k nejlepším ohledně úroku. Jenže dnešní úrok 1,7% snadno překoná třeba termínovaný vklad u mBank s úrokem 3%. Problémem AXA bank ale není jen výška úroku (Zuno a Equa bank nabízí třeba 2,3% a Airbank dokonce 2,4%). Obrovským problémem je archaický internet banking, který dnes na Twitteru okomentovali někteří lidé takto:

@janrezac – Dnes jsem našel o třídu horší bankovnictví než jsem kdy doufal. @AXA_BANK_CZ je skutečné UX/UI/SD peklo.

@xorwen – @janrezac Souhlasím, taky jsem nikdy nepotkal horší bankovnictví než má @AXA_BANK_CZ — je to na hranici použitelnosti.

@reyosmot – @janrezac @AXA_BANK_CZ Naprostý souhlas, opravdu to nejhorší co jsem viděl a jsem občas nucen používat. Nechápu, že v dnešní době tohle mají

Chcete konkretní příklad? Co třeba samotné přihlášení do internet bankingu? Zadáte uživatelské číslo, poté heslo. Hotovo? Klíííd, nejste ještě ani v polovině. Poté musíte zadat datum narození. Ne do jednoho políčka, ale do tří! A aby toho klikání nebylo málo, je požadována ještě ochrana před automatickými roboty – CAPTCHA. Ano, celkem 6 políček pro přihlášení.

AXA

Celý tento sofistikovaný systém k odrazení zákazníka pak posiluje skvělá vlastnost, o které jsem se dozvěděl dnes. Když jsem se pokusil nalogovat, oznámil mi systém, že je účet blokován. Po zavolání na infolinku jsem se dozvěděl, že tak bylo učiněno proto, že jsem se rok nenalogoval do bankovnictví (?!?!?). To se stát mohlo, ostatně systém komplikovaného přihlašování to přímo podporuje. Proč mi ale nikdo nepošle mail nebo SMS, že k blokaci dojde? Před ní nebo po ní. Nechápu to.

Slečna na telefonu (jediný klad této peripetie – byla milá) mi oznámila, že účet odblokuje a do dvou hodin (!!) mi přijde na telefon potvrzení. Teprve pak mohu znovu aktivovat (!!) účet a zadat nové heslo. Jestli si někdo v AXA myslí, že takto vypadá bankovní účet a služby k němu v roce 2013, tak mu doporučím podívat se na IB ke konkurenci. Já k ní určitě brzo přejdu.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 4. ledna 2013, 12:00

Publikováno v BLOG


Komentáře

3 komentáře: “AXA bank – finanční ústav, který nechápu a nechci chápat”

  1. Blat napsal:

    Každá banka má něco.. Třeba u mbank mne štve, že na email chodí notifikace v příloze (čsob rovnou do emailu jako text). TO ještě není tak hrozné, ale v té příloze jsou položky dost zkrácené (není celé vs, není celý text). To jsou omezený jen na x znaků? Přitom v ib je celá informace.

  2. Ivana napsal:

    WPB má dneska 2,5% bez výpovědní lhůty :-)

  3. S napsal:

    WPB ovšem nepříjmá nové klienty, byť na tom není tak špatně, jako kampelička, která musela přerušit činnost, protože jí obstavili účty :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *