Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Bateriová revoluce a marketingový guru

Dnes tu mám tři tipy na zajímavá videa. Moc doporučuji video o bateriích i konceptu toho, jak pomocí elektromobilů zlepšit rozvodnou síť elektřiny.

Pracovní týden je za mnou, tento bude polopracovní, ale teď mám před sebou 4 dny volna. Snad se mezitím rozhodnu, co pořídím za novou myš. Nechci tvrdit, ze jsem si MX518 myš pořídil hned po vydání na trh 2005, ale vzhledem k tomu, že již v roce 2011 byla nahrazena modelem G400 a právě tento fakt mě ji donutil opravit, si myslím, že to tenhle myšák se mnou táhne dobrých 13 až 14 let. Z toho minimálně 7 let slouží po domácí samoopravě (zkrácení a přepájení USB, protože blbnul napájecí kontakt). Je to legenda, nicméně již roky s ní nedám bez gelové podložky ani ránu. Stačilo by pár dní a karpální tunel by se začal hlásit o svou pozornost. Nyní odešlo scrolování a tak se rozhlížím po vertikální myši. Ale dost o tom, o čem jsem psal už minule.

Akcie Tesly jsou sice nadhodnocené, ale pokud by klapla alespoň polovina věcí, které vysvětluje ve svém videu Tesláček, máme za dveřmi revoluci. Revoluci, na kterou se čeká již dlouho, protože Achillovou patou mnoha věcí je právě napájení. Ve zkratce: Tesla vstoupí na americký trh jako poskytovatel elektrické energie a její optimalizovaný proces výroby baterií je zlevní, a jejich nový design přinese menší zahřívání, vyšší kapacitu, menší zátěž pro přírodu, protože se obejdou bez kobaltu a to celé korunuje zvýšení počtu nabíjecích cyklů (životnosti).

Další díl RealTalku trvá dvě hodiny (zatím jsem viděl půlku), ale není divu. Hostem je Jakub Horák, nepřehlédnutelná postava českého marketingového světa, který se nebojí říkat, co si myslí. Potkali jsme se naživo několikrát a rozhodně je to člověk, který má obrovský přehled a kterého stojí za to poslouchat. Pokud se vám rozhovor líbí, můžete přispět týmu, který RealTalky natáčí na nové mikrofony: https://paypal.me/pools/c/8otZZ48dl9. (UPDATE: Když Jakub zmiňuje, že Jiřina Šiklová už nežije, tak si myslím, že autoři kromě její fotky mohli též zmínit, že žije.)

No a nakonec ještě něco ze včerejšího streamu Kicoma (chápu, že 2,5 hodiny stream není pro každého, proto vybírám zajímavou pasáž). Vývoj cen akcií koronavirus zasáhl a akcie to téměř ihned zase srovnaly. A to i v době, kdy TŘETINA USA nemá práci. Podle indikátoru Warrena Buffetta jsou aktuálně akcie přepálené zhruba o 147 procent. Pamatujete na bublinu, kdy všichni šíleli po bitcoinu a nakupovali i poté, co rostl o desítky procent denně? To se nyní tak trochu děje na akciových trzích. Varovným příkladem, na jehož konci je mrtvola, je příběh mladíka, který se zabil poté, co mu jeho finanční aplikace ukázala, že dluží 730 000 dolarů. Společnost Robinhood získala jen během prvního kvartálu roku 2020 3 miliony nových uživatelů. A nyní přichází na scénu opět Warren Buffett (jež sice nikdy nepochopí bitcoin ani to, že Tesla není jen automobilka, ale ruku na srdce, nelze držet prst na tepu doby po celý život): „Většina lidí se zajímá o akcie, když se o ně zajímají všichni. Nejlepší čas je ale koupit, když se nikdo o akcie nezajímá.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 22. června 2020, 12:11

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *