Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Bitcoin hledá svoje dno

Máme tu konec prvního měsíce zbrusu nového roku 2019 a také bohužel teprve první letošní příspěvek na tyto stránky. Nadšení z bitcoinu v médiích i na trhu zvolna opadlo a od své maximální hodnoty kolem 20000 dolarů za kus padl bitcoin k ceně 3400 dolarů (tedy zhruba 1/6 své rekordní ceny).

Na začátek dnešního příspěvku si dovolím odkázat na jeden poměrně podařený článek o bitcoinu, kde je srovnáván s dnešními konvenčními měnami. K tomuto článku se vám jistě bude hodit i jeden graf toho, jak se USA utrhly s tiskem nových peněz v roce 2008 a tento trend i nadále trvá:

 

Takže ve zkratce, ne nevěřím tomu, že bitcoin padne zpět na nulu. Jeho adopce ve světě roste a stále má z kryptoměn nejlepší a nejznámější jméno. Kromě burzy jsem dokupoval nedávno pár setin bitcoinu i přes předplacenou kartu Revolut. Není tam pravda možnost převést si prostředky v podobě bitcoinů, ale pokud sázíte na jeho růst, můžete to brát jako spoření si na časy, až povyroste. Pak stačí posunout BTC účet na první místo v aplikaci a stane se odchozím účtem pro vaše platby touto kartou.

Přiznávám, že na fórech se mi sice smáli, že kupuji bitcoin za pár stovek, ale já trvám na tom, že si nemyslím, že je to něco špatného. Je důležité zachovat si zdravý rozum a odstup a investovat do takto rizikových spekulací jen zlomek svého kapitálu. Takže naopak bych to poradil všem, kteří o bitcoinu uvažují a bojí se, aby se nespálili jako ti, co nakoupili při ceně 6x vyšší než je dnes. Právě malé průběžné nákupy vám dokáží zprůměrovat cenu.

K většímu rozšíření bitcoinu a jeho zotavení může pomoci například i fakt, že Samsung již oficiálně potvrdil, že ve svém novém mobilu nabídne kryptopeněženku. A náznak, toho, že se dno blíží, může vzbuzovat i tato skutečnost: Dne 2. února 2019 budeme pravděpodobně svědky nejdelší korekce ceny BTC, a to v délce až 410 dní. Již brzy budete moci všichni říct, že jste byli přímými svědky nejdelší korekce Bitcoinu vůbec.

A jak odhaduji další vývoj ceny bitcoinu? Při pohledu do své křišťálové koule si myslím, že se výhledově určitě podíváme do rozmezí 2950-3200. Pesimisté čekají propad až k 2400-2600, ale kdo přemýšlí o nákupu a nechce být překvapen, měl by si pomalu převádět peníze na kryptoburzy. Jsou i tací, kteří věští cenu pod 2000 dolarů. Odhadům, že by už letos mohl bitcoin po propadu růst až k 10 000 USD moc nevěřím, naopak si myslím, že další rok až dva se nic divokého směrem nahoru dít nemusí. Z dlouhodobých predikcí se mi líbila jedna velmi optimistická, že za dva roky by bitcoin mohl vystřelit až k 75 000 USD, ale jak reálná tato prognóza je uvidíme až tou dobou. A nakonec ještě jeden odhad: zlato i stříbro by letos mohlo růst až o 20 procent.

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 28. ledna 2019, 14:56

Publikováno v BLOG, Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *