Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Bitcoin pokračuje v růstu

Jsem to ale ostuda. Skoro měsíc a půl bez příspěvku. Inu, mám teď poměrně dost práce a to i v době, kdy by normálně bylo volno. Ale nebudu si stěžovat, není důvod.

Foto: Pixabay / geralt

Mezitím se nám all time high cena bitcoinu přehoupla přes 60 000 dolarů a na trhu jsou signaly, že by 100 000 v horizontu pár měsíců nemusel být vůbec žádný strop. Ano, pojďme si nalít do žil trochu toho hopia (z anglického hope – naděje). Institucí které vstupují do světa kryptoměn a to především bitcoinu, je dost. Ohlášení vstupu je pak jedna věc a doba, jak dlouho to trvá zprocesovat ve korporátním sektoru, je věc druhá. Odhad je, že až několik měsíců.

Ještě v únoru jsem se klonil k tomu, že tento bull run může být překvapivě krátký. Jen 3-4 korekce a kolem června ATH pro další 4 roky. Zřejmě kolem někde kolem hodnoty 140k. Dnes mi tento scénář přijde docela střízlivý. Ale nepodlehl jsem jen nadšení a nekoukám se nyní na svět skrz růžové brýle?

Ač je bitcoin 3x výš než na konci bull runu v roce 2017, na Google Trends ještě ani nesrovnal vrchol minulého zájmu. Buď se drobní střadatelé již plně nasaturovali nebo je začne zajímat až bude za 100 tisíc dolarů. Díky dalšímu uvolňování peněz do oběhu v USA, to může být poměrně brzo. Trh je totiž optimistický poté, co americký prezident Joe Biden podepsal stimulační balík na podporu ekonomiky zasažené nemocí covid-19 za 1,9 bilionu dolarů.

Zároveň se dostáváme do fáze, kdy budou přicházet i velmi negativní zprávy. Jako třeba, že Binance je vyšetřována. Prý tohle je zpráva, která ve čtvrtek poslala cenu bitcoinu k 54 tisícům dolarů. Opravdu je trh tak citlivý? Nebo je to spíš jen souhra náhod? Dnes je bitcoin každopádně zase výš, než kdy byl. A vzhledem k tomu, jak vysoko je, si troufnu vyslovit věštbu, že bitcoin zřejmě již nikdy neuvidíme pod cenou 15 000 dolarů.

Co se za poslední měsíc událo dál? Ukončil jsem poslední akciovou pozici. Prodal jsem SPCE za cenu 55 dolarů za akcii. Poté spadla cena až k 27 dolarům (teď je kolem 34), ale už jsem to zpět nekupoval. Upřímně akcie mě nebaví tolik jako bitcoin. Taky jsem se zbavil všeho Cardana. ADA mi posloužila k tomu, abych dolarově zhodnotil vklad o 790 procent od roku 2018. S jinými altcoiny jsem takové štěstí neměl. Například STORJ je dolarově -29 % ale vůči bitcoinu dokonce -86 %. Zdá se, že mě delší sledování kryptotrhu začíná strhávat k BTC maximalismu. Jo a taky ten bitcoinový meme Bitcoin goes to zero nasbíral na YouTube 193 tisíc zhlédnutí. Přinesl mi asi 100 nových odběratelů na Youtube (což je asi dvojnásobek toho, co jsem tam nasbíral za několik let. Asi budou zklamaní, že moc nových videí nedělám.

Nikdy si na investice nepůjčujte je rada, kterou uslyšíte často. Její platnost ověřuje @hodler_investor. Půjčil si 400 000 tisíc a za ně nakoupil v lednu bitcoin (tehdy stál kolem 34 tisíc). A na webu má tabulku. Asi takto. Jde samozřejmě i o načasování. Osobně bych nikomu tohle neradil riskovat. Ale ano, myslím, že se mu to rozhodně vyplatí.

P.S. Pokud váháte zda zkusit koupit bitcoin, když je za tuhle cenu, pak vám úplně neporadím. Myslím si, že až vyroste do finálního ATH pro další 3 roky, a pak znovu spadne, dost možná ho ještě za 60 tisíc uvidíme. Každopádně strategie DCA (pravidelné menší nákupy) je z mého pohledu skvělá cesta pro lidi, co to nechtějí pořád sledovat a řešit.

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 13. března 2021, 19:07

Publikováno v Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *