Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Bitcoin potvrdil bull run, myslím, že do 30k USD je levný

Mohl bych začít jinak, než: „Já jsem vám to říkal,“. Bitcoin není mrtvý. Ale nejste v tom sami, dnes už bych asi taky netvrdil, že vzít si půjčku za pár desítek tisíc na bitcoin je vyloženě chyba. Jde o správné načasování. Před 2 roky (3200USD) nebo letos v březnu (3800USD) to zjevně investorská chyba sice byla (nikdy si na investice nepůjčujte!), ale docela výnosná…

Bitcoin se hýbe podle dlouhodobých predikcí a dokazuje, že model stock 2 flow stále neselhal. Pokud náhodou máte zainvestováno, je čas na to popřemýšlet nad nějakou vhodnou exit strategií (postupný odprodej zní rozumně). Tím ani náhodou nenaznačuji, že by se bitcoin měl zítra zhroutit na 10k nebo že byste měli začít odprodávat. Kdepak, dosáhnutí a překročení minulého all time high je pouze potvrzením toho, že bitcoin po halvingu opravdu zažívá bull run. V tomto období obvykle bez výraznějších korekcí. Kam až bitcoin poroste? Čekejte násobky dnešní hodnoty, která je 22 750 dolarů (než jsem text během dvaceti minut dopsal, oťukal si 23 700 a pak se propadl zpět pod 22 500).

Pokud zainvestováno do bitcoinu nemáte, pak si myslím, že poslední lístky do tohoto vlaku směr ATH 2021 jsou v prodeji právě nyní. Podle Google Trends zatím zájem lidí o bitcoin dosahuje pouze asi čtvrtiny toho, co na konci roku 2017, kdy cena bitcoinu vystřelila a vzápětí cenová bublina bitcoinu praskla. Zájem o něj ale projevuje stále více firem. Při pohledu na graf stock2flow mám pocit, že po překonání nového ATH, bitcoin už nikdy neklesá pod to minulé. Z tohoto pohledu mi přijde zcela v pohodě prohlásit, že: „Bitcoin je do 30 000 dolarů levný,“ protože příští dno po příštím ATH nečekám níž (ale ke zpřesnění takového odhadu bude samozřejmě nejlepší počkat si na skutečnou výšku příštího all time high). Nad 40 000 bych už bitcoin nekupoval a raději si počkal na dno 2022-2023.

Image for post

Kde bude příští ATH? Skvělá otázka pro věštkyni. Když oslovíte tisíc lidí, asi se někdo trefí. Sleduju bitcoin už opravdu dlouho a nejpřesnější odhad jakého jsem schopen, vidím kolem 145-175 tisíc dolarů někdy mezi březnem a podzimem. Může to být ale taky ‚jenom‘ 75k nebo 350k. Nafoukne příští bublinu opět strach lidí, aby nezmeškali investiční příležitost? Nezbrzdí rychlost a výšku růstu odprodeje bitcoinu z firem, které v poslední době nakoupily bitcoin? A skutečně funguje 4 letý cyklus bitcoinu? Nebo se natahuje jak říká ve videu výše Jakub Kralovanský?

Některé memy stárnou rychle a jiné jsou po měsíci ještě lepší a křupavější. Jako tento…

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Čtvrtek, 17. prosince 2020, 11:39

Publikováno v Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *