Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Bitcoiny v USA, konec WinAmpu a Andrej Babiš v každé lednici

The Sounds v Praze, bitcoin na vzestupu a nekrolog pro WinAmp. A to jsem dnes původně ani žádný blog neplánoval psát…

Včerejší koncert švédské skupiny The Sounds konaný v Lucerna Music Baru byl rozporuplný. Zvukaře bych vytahal za šourek, protože sama zpěvačka měla problém se slyšet. Poprvé v životě jsem zažil poloprázdnou malou Lucernu a to byl pro změnu klad akce, protože i když se ten prostor brzo zadýchal a zakouřil, stále se v něm člověk mohl svobodně pohybovat (rozdíl oproti zažitým Die Happy a Hurts ve stejném prostoru). A jinak? Já se skvěle bavil, líbilo se to i dvěma mým ex, kteří si koupili lístek. Co nejsem s Maroshem, tak rozhodně nevymetám šest koncertů ročně, ale tomuto nešlo odolat.

Bitcoin se zarputile drží nad hranicí 600 dolarů za kus a i když je schopný během dne lítat i pod 400, zavírá většinou okolo těch 600. Na začátku října schválili jeho legitimitu v Německu. Snaží se ho tam udržet jako soukromou měnu a proto je aktuální situace taková, že jako soukromé platidlo zatím zůstává BTC nezdaněn. Pro podnikatele ovšem zákonodárci naplánovali 25% daň, což je tedy poměrně solidní facka. A dobré zprávy pro tuto virtuální měnu přišli i z Ameriky. Podle prohlášení amerických úřadů, může být bitcoin považován za legální prostředek směny. To je dobrá pro tuto měnu a pokud jsem ještě včera doufal, že další její pád bude pod 200 dolarů, nyní se ptám, zda během následujících týdnů padne alespoň pod 500.

Tak nám odstřelili WinAmp. Nedotáhl to ani do plnoletosti. Vlastník AOL oznámil ukončení vývoje tohoto programu k 20. prosinci 2013. Podivný pocit. WinAmp je v mém případě synonymum pro MP3 přehrávač. Pamatuji se na nějaké přehrávače před WinAmpem, dokonce i nějaký DOSový, což tehdy znamenalo mít na počítači puštěnou pouze tu hudbu a nic jiného nedělat, neb něco takového jako přepínání mezi jednotlivými programy nebo jejich souběh (multitasking) DOS neumožňoval. A když se objevil WinAmp, stal se pro mnoho ajťáků i uživatelů automaticky instalovaným programem jako WinZip, Total Commander nebo o pár let později VLC player. Samozřejmě, že pozastavení vývoje bude mít vliv jen na online služby navázané na program, ale samotný přehrávač vám poběží dál. Nelze však tuto událost nezmínit. I dnes používám pro uloženou hudbu tento program. Nikdy jsem si nezvykl na Windows Media Player ani na iTunes a jejich systém knihoven. Ano, i WinAmp má podobný systém, ale nemusíte ho používat.

P.S. Exkolegové z E15.cz, tohle by se na titulku dostávat nemělo…

I když… Kam se to hrabe na výkon bývalého novináře a současného poslance za ANO Martina Komárka. Za předpokladu, že to není falešný FB účet (nicméně exkolega Jakub Kalenský tvrdí, že tento účet má v přátelích ještě od dob, kdy M. Komárek dělal v MfD a tento účet má v přátelích 19 přátel mých – především z oboru médií), je to pecka. Budou jednání ze sněmovny nyní nově prokládány reklamou na Vodňanské kuře? Nebo to obstarají sami poslanci ANO jako product placement?

Jo a moc se omlouvám do Ruska a slibuju, že už to neudělám!!


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Čtvrtek, 21. listopadu 2013, 11:27

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *