Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Bude v pondělí pokračovat výplach akciového trhu nebo se vcelku rychle vrátíme zpět?

Když jsem tu minule psal o tom, že bitcoin ještě stále nepotvrdil svou pozici digitálního zlata, možná jsem svůj soud vyřkl předčasně. Ale k čemu spekulace, když jediným, kdo to dokáže skutečně prověřit, je finanční krize?


V minulém týdnu totiž padaly akcie, padalo zlato, padal i bitcoin. A padal snad nějak víc výrazněji? No, nepřišlo mi. Pokud pravidelně dokupujete bitcoin, byla cena 8500 dolarů příjemná zastávka. Jenže s koronavirem ve vzduchu a panikou lze odhadovat vývoj ceny btc asi těžko. Jak nedávno v některém videu uvedl Kicom, beru taky bitcoin jako své spoření na stáří. Takže je mi vlastně jedno, zda spadne s cenou. Když to udělá, rád přikoupím. Myslím, že je poměrně velká šance, že jednoho dne bude mít daleko větší hodnotu, než těch pár stovek, co do něj měsíčně dám. Moje aktuální nákupní cena je 6800 a myslím, že přikupovat budu dál.

Ještě před týdnem bych byl pesimistou. Koronavirus totiž sice šíří paniku, ale ta pomalu ustává, protože přicházejí čísla a zpřesnění ohledně nemoci. Další propad by ale mohl přijít kvůli novým číslům z Číny. Zdá se totiž, že jsou horší, než očekávání, které přitom nebylo vysoké. Podle lidí z ING to je horší než během krize 2008. O špatném měsíci v Číně píší i na CNN. A protože situace není růžová, už se plánují nějaké pomocné balíčky… A znáte to z bitcoinu. Když všichni očekávají, že se něco stane, stane se opak…

Takže se možná vyplatí poslouchat i druhou stranu. Někteří ekonomové jsou optimisté a jejich scénář by nahrával myšlence, že pokud jste během propadu realizovali zisky a akcie prodali, je nejvyšší čas je nakoupit zpět, protože jinak nevyužijete toho zhoupnutí cen naplno.

 

A mimochodem, pondělní ranní čísla z evropských trhů ráno vypadala pozitivně a většinou zeleně, jenže teď už jsou zase červená a uvidíme, zda se v 15:30 k pádu připojí i americký SP500.

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 2. března 2020, 11:01

Publikováno v BLOG, Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *