Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Co sleduju, když je nyní tolik volného času?

Každý se zabavujeme doma jinak. Jsou dny, kdy ani já nechci číst moc o koronaviru. Jako není jich moc, ale jsou. Včera večer jsem měl snad poprvé za dobu trvání nouzového stavu pocit, že jsem na internetu přečetl všechno, co šlo a už jsem jen znuděně proklikával zpravodajské weby a sociální sítě, které mi nabízely stále to samé.

To je samozřejmě těžký omyl. Jde jen o to, že jsem v poslední době byl plně saturován na maximum tím, kam dokáži dohlédnout ve své sociální bublině. Ano, Facebook se pro mě stal stejně jako pro mnoho jiných lidí ZDROJEM INFORMACÍ. A to není úplně OK. Naštěstí to řešení je snadné. Vždy, když už není zdánlivě co objevovat, by měl člověk zkusit udělat pár kroků stranou a třeba zjistí, že najednou se některé věci na horizontu jeví jinak a možná se mu odkryje i něco, co předtím neviděl. Já třeba sice fandím kryptu, ale zároveň moc neprožívám věci kolem Paralelního Polis, ale když jsem si z nudy zapnul jeden jejich stream, oslovil mě host Vojtěch Jílek natolik, že jsem si vzápětí našel i tu epizodu o restauraci Plevel z pořadu Ano, šéfe (pozor, web televize Prima umí naservírovat i 5 reklam v jednom bloku, na to jsem za ta léta bez televize už pravda trošku odvykl).

Corona Nights I Vojtěch Jílek – Plevel

Corona Nights I Vojtěch Jílek – Plevel[youtube.com/c/paralelnipoliscz][twitch.tv/paralelnipolis][facebook.com/vejdiven]🖤DĚKUJEME za všechny dosavadní příspěvky pro podporu Paralelní Polis i hostujících umělců na překlenutí kulturní karantény. Budeme rádi i za všechny příspěvky další, jsou potřeba k udržení programu i provozu.[paralelnipolis.cz/podporit]

Gepostet von Paralelní Polis am Mittwoch, 8. April 2020
Paralelní Polis: Corona Nights I Vojtěch Jílek – Plevel

To můj přítel se aktuálně doma baví tím, že po jarním úklidu přišel ještě jeden další úklid, rozjel akvárium, vaří, smaží, peče. Večer si kromě Simpsonů opakujeme klasiky jako Červeného trpaslíka nebo Futuramu či Star Trek Next Generation nebo Hluboký vesmír 9. A dokonce občas i něco relativně nového a neznámého jako byla třeba první série seriálu Zámek a klíč (7/10), Doom Patrol (7/10), Bažináč (7/10) nebo Půjčovna masa (8/10).

Pár vět ke každému jsem zanechal na ČSFD, ale pokud to mám někomu doporučit, tak asi takto: Zámek a klíč je docela fajn, tak nějak si představuji Strange Things, (přiznání: které jsem nikdy neviděl, stejně jako Hru o trůny) – fantasy/sci-fi/horor, na který se mohou kouknout i děti 12+. Doom Patrol tak divný comics/akční seriál, až je to ideální matroš pro zhulence. Bažináč comics/romantika/horor docela bavil, ale druhé série se nedočkáme. Půjčovna masa je vydařené sci-fi/drama/detektivka s vizuálem Blade Runnera, charismatickým Joel Kinnamanem a odvahou ukázat kozy i pindíka. Odehrává se to v roce 2384 a základní premisou seriálu je, že lidské vědomí lze přesunout do různých těl (napadlo mě zde přirovnání jako CD nebo disketu do mechaniky, ale pak mi došlo, že tomu už by celá generace čtenářů nemusela plně rozumět, takže:) stejně jednoduše jako vložit SD kartu do mobilu/foťáku.

Nejsem asi typickým konzumentem obsahu pro masy (v komentářích mi můžete omlátit o hlavu ty Simpsonovi a Red Dwarfa) a u některých věcí (jako je třeba Rozstřel na iDnesu) vyloženě trpím a jiné jsem si pustil pouze jednou (Xaver LIVE). Kromě toho se ale už i na YouTube začínají objevovat super věci domácí produkce. Mým posledním „objevem“ je Lili a její zajímavé rozhovory Real Talk. Zatím jsem viděl jen dva (Vladimír Strejček a Ivan Bartoš), ale vidím tam pár zajímavých jmen, takže zařazuji do pravidelného sledování hned za Deep Talks od Petra Ludwiga. Ostatně zajímavého hosta měl ve čtvrtek i Standa ve své STANDASHOW (hodně se mi líbil taky herec a dabér Bohdan Tůma):

A co vy? Máte nějaké tipy na zajímavé kanály na YouTube nebo zajímavé rozhovory? Objevili jste díky koronaviru nějaký super seriál? Napište mi do komentářů.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 17. dubna 2020, 18:08

Publikováno v (Social) media, BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *