Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Čtyřicítka na krku a sleduju youtubery

Je to asi 4 roky, kdy jsem si tu hrál na nevrlého důchodce a lamentoval tady nad youtuberama. A víte co?

O 4 roky později už sleduju pár youtuberů i já. Teda jasně, i když jsem už viděl pár videí Kovyho, nejsem jeho primární cílovka a vlastně mi i u něj trochu vadí jistá hranost nebo afektovanost jeho projevu, ale tématicky se klučina umí trefit a je u něj vidět snaha netočit kraviny pro 14-. Pominu taky videa Johna Olivera, který sice umí dokonale skloubit jak informační hodnotu, tak humor (a ano, je vlastně afektovaný stejným způsobem), ale netočí videa primárně pro YouTube, ale pro svou show (otitulkovaná videa Johna Oliviera najdete zde). Stejně jako třeba Jindřich Šídlo se svým Šťastným pondělím. Koho za youtubera brát lze je Petr Ludwig a jeho podcast Deep Talks, do kterého si zve zajímavé osobnosti a dokáže se s nimi uvolněně bavit o čemkoliv. Petra (autora Konce prokrastinace) jsem párkrát potkal osobně v Eccentric clubu a je to člověk s velkým osobním kouzlem. K přečtení doporučuju i skvělý rozhovor s ním „Jak být menší kretén“ a to nejlépe v PLNÉ verzi co vyšla ve Finmagu.

Kdo sleduje bitcoin, možná už narazil na youtubový Bitcoinovej kanál Jakuba Vémoly. Vysvětluje na něm jak bitcoin funguje a nedávno přidal i kanál CoinEspresso s přehledem zpráv z kryptosvěta. Od února nasbíral 5 tisíc sledujících a jeho videa mívají hlavu i patu. Stejně jako rozhovory Standy Hrušky na jeho kanále StandaShow. U nich sice polovina rozhovoru zůstává za paywallem (Patreon), ale i to, co je veřejně, je zajímavé. Za posledních pár dní jsem viděl rozhovor s Matějem Stropnickým, Slávkem Bourou, Kamilem Filou, Lubošem Xaverem Veselým, učitelem autoškoly a ještě nějaké další (Mrzout a Dušan Majer) a popravdě nemohu říct, že by některý z nich byl nudný nebo slabý. Dokoukal jsem vše. Takže Stando zdravím, a jen tak dál.

A co jinak? Zatím mám asi 10 plechů lineckého. O víkendu se vrhnu na vanilkové rohlíčky a příští týden sice nebude tak volný, jak jsem si představoval, ale čas na pečení si najdu. Co se týká akcií, tak ty nakoupené (Netflix, Pfizer, FedEx) rostou v průměru o 12 % za 2 měsíce a přikoupil jsem k nim Kraft Heinz, který za rok spadl o 40 % a Twitter, který za 3 měsíce spadl o 27 %. Bitcoin má posledních 6 měsíců klesající trendovku a zatím se nejníž dostal k 6500 dolarům. I když se aktuálně vyšplhal k 7750 dolarům, mám v plánu případně přikupovat až kolem 6200. Každopádně tyto věty neberte jako finanční radu nebo poradenství, jen popisuju, jak to mám nastavené já.

P.S. Ne, cukr není láska.

Ženy z lesa

Toto video zhlédlo víc než milion lidí. To, co vypadá hjako zpověď napravených kajícných žen, je ve skutečnosti veliký multilevelový byznys z daňového ráje.

Gepostet von 168 hodin am Montag, 25. November 2019


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 29. listopadu 2019, 22:12

Publikováno v (Social) media, BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *