Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Dobré zdroje pro sledování informací o bitcoinu

Koho sleduju na YouTube, kde čtu věci o kryptoměnách a koho sleduju na Twitteru?

YouTube: Co sleduju od doby vzniku je Kicom a jeho Bitcoinovej kanál. Líbí se mi u něj projev, názory i pohodová frekvence 1-2 videa týdně plus nedělní stream. Každý druhý s nějakým hostem. Občas mrknu na nějakou analýzu od Jakuba Kralovanského z Trader 2.0. Stejně tak si občas pustím video od KRYPTO Matesa. Tady ale přiznávám, že jeho kadence příspěvků je poněkud vyšší, než stíhám vstřebat. V poslední době mě baví i Martin z kanálu Zaujalo ma se svou ranní kryptosnídaní, což je ranní přehled novinek ze světa krypta. Svět klasické ekonomiky sleduje Investiční web.

Zároveň ale existují i kanály, na které se koukat nedokážu, jako je třeba Kryptovláďa (extrémně nesympatický projev) nebo třeba Rozumný investor (nesympatický projev + z mého pohledu říká blbosti – ještě nedávno například tvrdil, že akcii Tesly by nekoupil ani za 50 dolarů). Stejně tak dám videa od Petra Máry jen s trochou překonávání se.

Twitter: Člověk co se vyzná ve financích a nebojí se občas i provokovat, to je Radovan Vávra alias BlanikZ. Svět krypta sleduje Patricius, ale taky třeba Larry Čermák nebo ekonom Dominik Stroukal, ze zahraničních třeba Documenting Bitcoin, Bitcoin Archive nebo Plan B. Zajímavá data přináší Glassnode.

Web: Jednotlivé coiny lze podrobně sledovat třeba na CoinMarketCapu. Různé statistiky o bitcoinu najdete na webu Glassnode Studio. Jak si vedou jednotlivé pooly při těžbě bitcoinu, zjistíte na BTC.com. Pokud nevíte co bitcoin je, má udělanou nečekaně velmi dobrou stránku o bitcoinu Alza.cz. Portfolio pak můžete sledovat třeba na CryptoCompare. Kromě bambilionu facebookových skupin, kde vás asi po čase začnou trápit neustále se opakující se dotazy na nejzákladnější věci, které si lze vygooglit (jsem už dost alergický třeba na otázku, co bude až se v roce 2140 dotěží většina bitcoinů), doporučuji server od Bitcoinovýho kanálu na Discordu. Je to komunita více než 13 000 lidí, kde běžně bývá několik stovek lidi online. Samotnou cenu sleduju na Bitcoinity nebo Bitcointicker.

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.
Bonus 20 USD na burze Bitstamp – platí při prvním obchodu nad 100 dolarů.
Bonus 10 USD na burze Coinbase – platí při prvním obchodu nad 100 dolarů.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 27. dubna 2021, 16:48

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *