Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Hubnu dřív než zhebnu

Chození, cvičení, saláty a hodně času u monitoru. Tak jsem strávil týden minulý a tak strávím týden aktuální.

Během pracovního týdne je těžké na dvě hodiny někam zmizet a chodit po městě. Furt se totiž něco děje. Ale když se nezadaří ráno, předtím, než se posadím k počítači, dám si aspoň 4000 kroků během obědové pauzy a pak večer. Celý týden se mi dařilo plnit limit 10 000 kroků denně (takže mám 21 dní v řadě), ale večer mi už jaksi nezbyl čas a síla ještě aspoň 30-45 minut cvičit. Od pondělí do pátku jsem to fakt nedával, naštěstí o víkendu jsem se hecnul, protože přece jen bylo víc času.

Aktuální stav je takový, že asi po 10 dnech, kdy váha konstantně ukazovala 93 kg, se začínám pomalu sunout dolů. Tento týden mám ještě pracovní, ale na jeho konci bych chtěl mít pod 90 kg. Po něm by měly následovat 3 týdny volna, které bych chtěl naplno věnovat cvičení, správnému stravování a kdoví, třeba i běhu.

Tento týden mi měl původně končit home office, ale došlo k operativnímu prodloužení na neurčito. Cvrkot newsroomu mi trochu chybí, ale každá osoba, která tam sedí, aniž by musela, je prostě riziko, které je vhodné eliminovat. Zcela to chápu. V pondělí ovšem můžu spojit práci se zábavou a ráno se pěšky zastavím (samozřejmě v roušce) na Andělu, kde budou svůj letošní sbírkový týden zahajovat světlušky (a odkud budeme vysílat). No a pak hurá za mašinu držet prsty na tepu doby.

Posilovnu aktuálně neplánuju, protože přece jen je v Praze poměrně dost koronaviru a situace se pomalu, ale zato jistě a soustavně zhoršuje. Roušky zde oficiálně nasazujeme až 9. září (nemohu nepodotknout, že někteří z nás je v obchodech a MHD nesundali nikdy). V roušce se nedá plnohodnotně cvičit, ani plavat (i když jeden medik demonstroval, že se s ní dá běhat) a i když aktuálně (i po 9. září) platí vyjímka a nosit roušky na bazénu a v posilovnách netřeba, přijde mi to jako ještě horší nápad, než jít ve 100 lidech do kina na 2,5 hodiny. Při cvičení musíte totiž dýchat velmi intenzivně (kdo někdy v nějaké posilovně byl, asi ví, jak moc tam chlapci hekají).


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 7. září 2020, 7:01

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *