Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Investice a podvody: Ne, Petr Kellner nevydělává na bitcoinu…

A rovnou doplním titulek: …já bych to možná mohl zkusit, ale musel bych mít o pár nul vyšší kapitál, aby mě to uživilo. Dnešní příspěvek bude o jednom konkrétním podvodu, o bitcoinu a mém investičním portfoliu…

Občas na netu narazíte na něco, nad čím vám zůstane rozum stát. Třeba na této stránce (scam) podvodníci sází na známá jména, Petra Kellnera a moderátora České televize Daniela Takáče. K tomu na stránku nasadili loga České televize, Novy i Primy a zaštítili zázračným programem, který nazvali Bitcoin Pro. Celé je to snůška nesmyslů a lží a zjevný podvod, na který by mohlo naletět maximálně osmileté dítě, řekněte si. Kdyby to tak ale bylo, asi by se nikdo neobtěžoval s tím tuhle stránku vyrobit. Jednotlivé nesmysly okolo Bitcoin Pro programu rozebírá tato stránka.

Bitcoin není pro každého a proniknout do jeho fungování není práce na dvě hodinky po obědě. Existuje spousta možností, jak si bitcoin pořídit bezpečně, stačí jen googlit nebo se někoho zeptat či případně sledovat Bitcojnový kanál na YouTube a vzdělávat se. Kdyby tyhle podvodné recepty na zázračné zbohatnutí opravdu fungovaly, už byste to určitě věděli. Bitcoin samozřejmě není jediná měna, kterou se někteří podvodníci zaštiťují. Podobné scam stránky už má i Ripple nebo měna GRAM.

Nedávno mě zastavila kolegyně s otázkou: „Tak co bitcoin? Už o něm nějak nemluvíš…“ a vypadalo, že trochu čeká, že jsem prodělal peníze. Tak ne. Alespoň ne zcela. Jistou část bitcoinu, co jsem kupoval na burzách mám uspanou a neřeším je. Nakupoval jsem během hypu koncem roku 2017. Tam jsem aktuálně kolem 4 % v plusu (a ano, byly doby, kdy to bylo -60 %) , ale nehodlám to nijak řešit do dalšího All Time High (jsem HODLer). Co se týká nových příkupů přes Revolut, tak tam jsem si nákup načasoval podstatně lépe. Začal jsem nakupovat po dopadu na dno před rokem a nakupoval jsem za pár stovek 21krát, takže nákupní cena je kolem 6660 dolarů a nerealizovaný zisk by byl k dnešku 35 %. Takže díky za optání, ale bitcoin nemusí lámat rekordy, stačí si jen průměrovat cenu a dokupovat při propadech. Zdá se, že jako uchovatel hodnoty lze použít již dnes.

Taky jsem si tento týden aktualizoval tabulku, abych získal lepší přehled, co vlastně máme doma za majetek. Zhruba 30 % našeho majetku tvoří investiční fondy a pojištění, dalších 30 % padá na starožitný nábytek a zhruba 20 % na šperky. Na burzách i v Revolutu mám zhruba desetinu majetku v kryptoměně a asi tak 8 % investic mám na Zonky. Akcie skrz Revolut zatím tvoří tak malý zlomek, že mi u nich svítí 0 %, nicméně za první měsíc mohu ohlásit, že můj mix udělal 7,4 % (tedy o něco méně než udělá Zonky za rok). Konkrétně FedEx +8,76 %, Netflix +6,24 % a Pfizer 9,97 % (každý měsíc chci přidat 1-2 nové tituly a diverzifikovat i odvětví). Na konci měsíce jsem ještě zvažoval nákup Kraft Heinz (zdál se mi fakt nízko), ale než jsem se rozhoupal, vystřelil nahoru.

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 2. listopadu 2019, 12:18

Publikováno v BLOG, Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *