Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Jak jsem chtěl jít k volbám, a klaplo to

Když mi došlo, že ujet trasu Praha-Zbýšov kvůli pracovním povinnostem ani letos nestihnu, řekl jsem si, nu což, datovou schránku mi stejně letos stát založí (protože živnost jsem neukončoval, pouze pozastavil). Tak si ji založím sám. V tu dobu zbývalo zhruba 45 hodin do konce limitu pro podání žádostí online…

Věc se má tak. Existují dva typy datových schránek. Pro fyzické osoby, dále FO a pro podnikající fyzické osoby, dále PFO. Z mého pohledu přísně logicky jsem si založil tu verzi PFO (kterou mi stát má letos stejně založit), protože nač mít dvě, že jo? A rovnou jsem z ní ve středu 4. ledna večer odeslal žádost o vydání voličského průkazu podle vzoru z webových stránek.

Ty naděje, které jsem si dělal, že kdyby bylo něco špatně, tak mi snad někdo napíše (třeba do té schránky), byly jak se zdá, poněkud naivní. To jsem celý já. Měl jsem si to nejprve lépe nastudovat. Měl jsem si lépe zjistit, že když chce člověk komunikovat elektronicky se státem, potřebuje (jako defakto 5 let nepodnikající člověk) 2 různé datové schránky. Neměl jsem předpokládat, že se někdo ozve a upozorní mě na fakt, že tento úkon musím učinit z jiné schránky.

Ale ono je to vlastně jedno. Ano, pravda, přijdu o první kolo voleb, nicméně pokud jsem správně hledal, pak je ještě ve hře žádost o voličský průkaz pro 2. kolo volby prezidenta republiky a zde je termín do pátku 20.1. do 16:00. Takže si jdu zřídit druhou datovou schránku, tentokrát pro fyzickou osobu a budu dál čekat na voličský průkaz. Držte mi palce, ať to tentokrát nezvorám.

UPDATE: Musel jsem změnit titulek, protože už v ruce držím voličské průkazy pro obě kola. Tudíž se zdá, že i žádost z datové schránky typu PFO byla akceptována a vyřízena. Co se stane s druhou žádostí z datové schránky FO, kterou jsem založil včera, je otázka. Popsal jsem tedy raději situaci a informaci o ní poslal na úřad. Tak hlavně všem přeju dobrou ruku…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 9. ledna 2023, 20:33

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *