Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Jak jsem těžil bitcoin v cloudu 2 a co se děje s jeho kurzem?

Co se to děje s bitcoinem? Zakázali v Číně kryptoměny? A dopadl druhý pokus s jeho těžbou v cloudu lépe?

entrepreneur-2411763_1920

Nedávno jsem zkoušel, jak funguje těžba bitcoinů v cloudu a z ekonomického hlediska to nedávalo smysl (přečíst si o tom můžete tady). Přesto jsem se rozhodl udělat ještě jeden další pokus, protože při tom minulém, se během těžby podařilo najít jen velmi málo bloků s podílem v bitcoinech. Nebudu vás napínat, tentokrát to dopadlo výrazně lépe. Za 1066 Kč (40 euro) se mi podařilo vytěžit 0,00971 BTC, což by bylo ještě před pár dny asi 986 korun, tudíž by se s ohledem na konverzi CZK->EUR->BTC téměř zaplatila.

Schválně jsem napsal před pár dny, protože v poslední době bitcoin zažívá výkyvy. Poté, co se téměř dotkl (a na některé ze směnáren tuto hranici i překonal) částky 5000 USD, následoval masivní pokles. I když, je na místě slovo masivní ve chvíli, kdy je i s tímto poklesem bitcoin za 6 měsíců o +245.47 % výš (počítáno k času psaní tohoto, tedy neděle 10.9. 2017 v 16:00)? Pád bitcoinu bývá dáván do souvislosti s tím, že čínská vláda zakázala směnu juanu za kryptoměny. Jenže to vypadá, že zpráva o zákazu kryptoměn Čínou byla vymyšlená. Více to rozebírá i server btctip.cz ve své pravidelné analýze trhu.

Malá vsuvka: Díky tomu poklesu kurzu a faktu, že se vytěžené bloky na poolu nějakou dobu potvrzují a teprve poté si je můžete převést, jsem vytěžil bitcoiny pouze za 868 korun. Tudíž můj závěr ohledně výhodnosti těžby bitcoinů v cloudu je takový, že když si najdete spolehlivou směnárnu, uděláte lépe.

Co to tedy znamená? Asi jen to, že buzz vymyšlené zprávy dokáže shodit kurz bitcoinu o 15 % během pár hodin. Je pravdou, že ho v poslední době podporují články o tom, jak je bitcoin spekulativní bublinou nebo letadlem. Napíšu to asi takto. Nikdy bych nikomu nedoporučil, aby vše narval do bitcoinu. Základem všeho je vždy diverzifikace. Já osobně beru kryptoměny jako zajímavý pokus s možností obrovsky vysokého zhodnocení. Pokud se vám během pár měsíců či let (i tak rychle to jde) podaří vklad alespoň zdvojnásobit, můžete si ho zase z kryptoměn vytáhnout a hrát si pouze se zbytkem. Osobně budu vše co v kryptoměnách mám, i nadále držet a v případě poklesů, i něco málo dokupovat. I kdyby nakonec trhy opravdu propadly a ztratily i dalších 50 %, budu ztrátu brát jako úměrnou hypotetické míře zhodnocení. Od letošního května je i při aktuálním kurzu zhodnocení mého kryptoportfolia +10,75 %.

Mimochodem, nechce někdo koupit obstarožní ASIC miner 25 GHs?

P.S. Pokud vás historie pohybů BTC zajímá více, vřele doporučuji tento komentovaný graf vývoje kurzu bitcoinu.

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 11. září 2017, 7:55

Publikováno v Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *