Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Je toho trochu víc, můžu to tak nechat?

Občas se mi stane, že napíšu koncept příspěvku a pak na něj na měsíc zapomenu. Třeba jak u tohoto příspěvku. Tento byl původně o Netflixu. Jenže se toho stalo víc.

Například jsem už víc než 22 dní očkován. Jsem rád, že jsem zvolil O2 Universum, protože jestli nám pandemie přinesla i něco pozitivního, je to zjištění, že alespoň to očkování zvládneme v ČR udělat tak, aby to pro očkované nebyl nepříjemný zážitek. Taky jsem se stal podruhé strejdou, neteř má brášku a naše příjmení tak z bude pokračovat dál (u holky se stále tak nějak čeká, že o to rodné příjmení časem přijde, ale kdoví co bude za 20 let).

Taky tu byl na měsíc kamarád z Afriky. Jako vždy jsme se nenudili. Je to s ním vždy taková měsíční dovolená. Během ní jsem například zjistil, že před dvěma nebo třema lety do skříně odložený ultrabook opět funguje. Na nějakou velkou práci to už není, ale jako ovladací pultík k projektoru, přes který se odbaví video či hudba je dobrý až až. Jen nemá moc rád přenášení a někdy během něj odpadne. Je na něm jako na jediném zařízení v domácnosti taky nainstalovaný letitý software pro realtime střih videa, takže jsem si během jednoho večera zavzpomínal na doby, kdy jsem se měnil ve VJe. Bez midikontroleru a jen s myší to úplně nebylo ono (připadal jsem si jak zpomalený film), ale bylo to fajn. Takže takové to je, vzpomínat na mladí…

Kalhoty. Po lockdownu jsem měl už v obou riflích díry na zadku. Kalhoty si online kupuju nerad a web mé oblíbené značky byl vyloženě odpornej a ještě ve francouzštině. Nicméně se pomalu dostávám k tomu, že jsem si konečně dokoupil dvoje rifle. Trvalo to jen zhruba měsíc od otevření obchodů. Druhý den po nákupu mi z obchodu poslali mail, že od toho dne mají slevové akce -50 %. Vidíte. Měsíc byl málo. Měl jsem váhat ještě o den déle!

No a pak tu máme vedro. Vedro, při kterém mi hodinky 2 dny po sobě hlásily, že spím lépe jak 2 % lidí (jako nic moc). Poté následovaly 2 dny brzkého vstávání. Jednou, abychom se rozloučili s kámošem vracejícím se zpět do pracovního procesu v Africe a druhý, abych po víc než roce vyrazil za rodičema. Cesta Praha-Brno-Praha byla náročná, kvůli zpoždění vlaku jsem dorazil asi o hodinu později a propotil jsem dvě trička. Ale propotil jsem je rád, protože to značí, že když se zvládneme nějak rozumně naočkovat, pak by na podzim už nemusela proběhnout další velká koronavirová vlna. Alespoň u nás v Evropě se začínají věci měnit k normálu.

–následuje původní text ze začátku května–

Ještě předtím, než Netflix a HBO zrušili možnost měsíčního testování zdarma, jsem si objednal na měsíc Netflix. Bylo to 4. dubna a období tedy skončilo. Dopadlo to podle očekávání. Nabídka se zdála být poměrně široká, jenže to platí jen v případě, kdy vám nevadí české titulky. U věcí, na které jsem se koukal sám, to nevadilo, často mám originální znění dokonce raději, ale pokud si chci večer pustit film nebo seriál s přítelem a tomu titulky vadí, dá se ten obsah na Netflixu zhlédnout poměrně rychle. A nemožnost si vyfiltrovat například pouze filmy s českým dabingem, tu pak chybí naprosto zoufale. Jedinou možností je proklikávat film po filmu.

Pominu teď fakt, že mnoho z věcí na Netflixu pořídíte na uloz.to. Jistě se můžeme dlouhé hodiny bavit o tom, jak je to z etického hlediska, stahovat si filmy či hudbu zadarmo. Je na místě připomenout, že z pozice českého práva je takové stahování v pořádku. Pokud nejste ten, kdo tam film nebo seriál nahrává, neděláte nic protiprávního, i kdyby se v České protipirátské unii na hlavu stavěli a pak na ní vystřihli piruetku.

Videoslužeb je na trhu dost. A každá chce svůj pravidelný desátek. Líbí se mi filmy Marvelu, ale předplácet si službu zaměřenou spíše na děti kvůli seriálům ze světa Marvelu nebudu. Ostatně jak Wandavision, tak Falcon and Winter soldier byli v den zveřejnění na internetu ke stáhnutí v kvalitě PAL, HD ready i full HD a to včetně českých titulků (v tomto případě mi to stačí, protože přítel není fanda a koukám se tedy sám).

Ale abych napsal také něco pozitivního, pár věcí mě tam opravdu bavilo. Dokumentární série Špinavé prachy, seriál Ztraceni ve vesmíru, Dobré místo (titulky). Třeba na Star Trek Discovery by se kouknul rád i přítel, ale napíšu to zase. TITULKY. Co mi hlava nebere, jsou filmy nebo seriály, kde české znění už roky existuje a stačilo na ně koupit práva (jako například u BBC série Sherlock). Trochu mě překvapilo i to, že jsem nikde nenašel seznam věcí, na které jsem koukal.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 21. června 2021, 9:43

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *