Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Jeden ze způsobů, jak Facebook kálí na své uživatele

Od svých narozenin jsem neměl v práci jediný den volna a to včetně víkendů. První volný víkend jsem plánoval až na 21. ledna, kdy jsem měl v plánu spolu s Kubou vyrazit do Zbýšova na oslavu narozenin mého bratra. Mezitím jsem se ale dozvěděl, že na celou rodinu něco leze a nakonec byla oslava odvolána. Tak si uděláme hezký den v Praze. Uvidíme. Ale to jsem krapet odbočil…

Zkrátka aktuálně nějaké volno není kompatibilní s tím, že zaučuju novou kolegyni na půl úvazek (další přibude snad v únoru) a ani s tím, že jsou volby. Je to už krapet únavné, ale zatím to nějak zvládám a doufám, že to už nepotrvá déle než zhruba další měsíc.

Spolu s únavou přibývá i chyb. Ta nejlepší (nebo možná nejsledovanější podle dosahu) se stala ve chvíli, kdy jsem přes mobil zkoušel na firemní profil do Instagram stories napublikovat jeden z příspěvků. Přehmátl jsem se a poté, co mobil pořídil selfie ze značně nelichotivého úhlu (totálně zespodu), jsem ji rovnou publikoval. Samozřejmě, že hned poté, co mi mobil oznámil, že příběh publikoval, jsem propadl panice a dal ihned smazat Z OBOU stories kanálů. Refreshnul jsem si, viděl, že na IG stories příběh zmizel a měl to za vyřízené. Hned dvě kolegyně mě později upozornili na tuto fotku. Uklidnil jsem je, ať si refreshnou a nechal to být.

Ráno vzbudil můj příchod do práce daleko větší odezvu, než obvykle. „Hvězda sociálních sítí, je tady,“ ozvali se kolegové ze sportovní redakce. Chtěl jsem mé nové kolegyni, kterou zaučuji vysvětlit, o co jde. Jenže ta byla v obraze! Ano, na IG stories fotografie opravdu zmizela během 10 sekund od chvíle, kdy byla publikována. Jenže z FB stories fotku mazala kolegyně teprve ráno.

Aby toho nebylo málo, udělal jsem opatření, aby se to případně příště opakovalo bez mého xichtu. Ano, přepnul jsem kameru na zadní. A co se nestane za další 2 dny ráno? Ano, opět náhodný snímek, tentokrát po probuzení při vkládání příspěvku. Dávám ODEBRAT Z OBOU a hádejte co se stalo. Smazalo se to zase jen z Instagramu, ale nikoliv z Facebooku. Obojí jsem tedy odstranil ručně. A takhle si já žiju. Pěkný den všem.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 20. ledna 2023, 9:32

Publikováno v BLOG


Komentáře

2 komentáře: “Jeden ze způsobů, jak Facebook kálí na své uživatele”

  1. B23 napsal:

    Stane se ,)

  2. B23 napsal:

    Stane se .)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *