Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Kam reálně vede tlak na nižší platy redaktorů?

K tomu, že píší neskutečné kraviny. Přitom by stačilo, kdyby na chvíli zapnuli mozek. Nebo měli alespoň nějaké povědomí o fyzice. Nebo o reálném světě okolo. Napsat, že student vyfotil wifi záření je strašný fail. Tady se toho v překladu prostě ztratilo hóóódně moc.

„Nejprve vytvořil program, který umí změřit sílu signálu. Poté program nahrál do foťáku a upravil délku expozice…“ Jo, jasně, běžně pařím na své zrcadlovce Quake.

tncz

 

Chytrý redaktor by si položil otázku: „Šlo by vyfotit standardním fotoaparátem wi-fi záření?“ Odpověď je ne. Wifi vysílá na frekvenci 2.4. GHz, ale vlnová délka světla odpovídá frekvenci 400-790 THz.

Takže o co šlo? Luis napsal program, který měřil sílu signálu, a poté na displeji telefonu zobrazil určitou barvu. Poté nastavil dlouhý čas na zrcadlovce a máchal kolem sebe mobilem. Takže fotografům známá a typická malba světlem. To je ovšem značně odlišný fakt od tvrzení, že vyfotil wi-fi záření!

Ne, už se nedivím, že TV Nova a jejímu portálu TN.cz lidé přezdívají TV Hovna. Jen odkazují na kvalitu zpráv…

Jeden z originálních článků zde: http://beautifuldecay.com/2014/08/01/luis-hernans-wifi-signal-visualizations/ nebo tady: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2662507/Whirling-Wi-Fi-Vibrant-images-reveal-wireless-networks-sweep-surround-us.html

——–

Pro případ, že článek bude stažen dodávám přepis:
Student vyfotil Wi-Fi záření! Tohle nás obklopuje a možná i škodí!

Záření, které produkují bezdrátové technologie, nás nyní obklopuje doslova na každém kroku. Je to ale opravdu bezpečné, jak tvrdí výrobci?

Student Luis Hernan se bezdrátovými technologiemi, mezi nimiž je Wi-Fi nejpopulárnější, zabývá již delší dobu. Nyní přišel se zajímavým nápadem. Rozhodl se veřejnosti ukázat, jak by wi-fi záření vypadalo, kdyby bylo viditelné pouhým okem.

Nejprve vytvořil program, který umí změřit sílu signálu. Poté program nahrál do foťáku a upravil délku expozice. A vznikly opravdu překrásné snímky, které ukazují, jak nás wi-fi záření obklopuje.

Už si to ani neuvědomuje, ale s Wi-fi se setkáváme téměř na každém kroku. Máme ho v chytrých mobilech, je v kavárnách a restauracích, ale hlavně i u nás doma, kde ho používáme hlavně pro příjem internetu.

Jenže někteří odborníci varují, že wi-fi záření může být pro nebezpečné. Některé studie dokonce upozornily na to, že může způsobit poškození mozku nebo neplodnost. Více si přečtěte zde.

Před časem dokonce udělaly dvě dánské studentky zajímavý pokus. Zasadily do dvou květináčů řeřichu. Oba měly stejné podmínky pro růst. Jeden ale umístili pod wi-fi router, druhý mimo dosah signálu. Řeřicha v dosahu wi-fi po čase uvadla a zahynula, zatímco ostatní rostlinky báječně prospívaly.

Jiná studie zase prokázala u dětí, které byly vystaveny wi-fi záření, větší únavu, nevolnosti či hyperaktivitu. Některé evropské státy proto odstranili signál ze škol a veřejných knihoven. Jenže existují i studie, které tvrdí, že wi-fi nemá na lidský organismus vůbec žádný vliv. Těmito průzkumy se často chlubí výrobci elektroniky.

vrl TN.cz


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Čtvrtek, 21. srpna 2014, 10:51

Publikováno v (Social) media


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *