Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Kam to až poroste, kdy to spadne a má smysl kupovat bitcoin?

Předem svého příspěvku upozorňuji, že křišťálovou kouli nemám a věšteckými schopnostmi bohužel nedisponuji. A taky sám nevím, ale pojďme si říct, jak se asi situace má.

Beze jména

Že letos dosáhneme 8000 USD za bitcoin, byla mantra, která vzala nedávno za své a v posledních době se začalo mluvit o 12 000. Ty překonal bitcoin včera, o pár hodin přelezl 13 000 dolarů a já už musel jít spát. Usínal jsem s otázkou na rtech: „Bude ráno bitcoin 15k nebo 9k?“ Ráno se ukázalo, že jsem se vlastně zas tak moc nespletl… A dnes pokračoval bitcoin obdivuhodně vyrovnaným tempem k 15 000 dolarů. Rozblikala se vám v hlavě červená kontrolka? Cajk.

No zcela normální to není, ale už nyní se spekuluje na fórech o ceně 20 000 USD do konce roku. Na nějakou korekci se již zapomnělo, protože měla přijít už před časem. Nepřišla. Proč? Zvedl se masivně zájem lidí o bitcoin a lidi ho kupují i za výše vypsané ceny. Došlo tedy konečně na slova těch, kteří tu statečně již od roku 2013 křičí, že bitcoin bublina? To že po růstu přichází pád není jen doménou bublin, zatím jsem spíš toho názoru, že případný propad trhu bitcoin nezničí. Poroste do nekonečna? Nemyslím si, každým dnem se může propadnout. Jak bude pokles velký? Záleží na příčině, už před měsícem jsem čekal pád k 6-7 tisícům eura. Díky aktuálnímu hladu po kryptu ovšem pokles může překvapit tím, že bude malý nebo jen minimální. Na kurz BTC totiž zatím neměl vliv ani fakt, že Steam oznámil ukončení podpory bitcoinu, který se dnes již na malé platby nehodí kvůli vysokým transakčním poplatkům a ani zpráva o krádeži bitcoinů za miliardu korun z těžící služby Nicehash (ano, té služby o které jsem tu taky psal).

Dobré je zapamatovat si několik dat: 10.12. spouští obchodování CBOE a o den a týden později, (18.12.) startuje i CME. Co se bude dít? Nevím, netuším, protože aktuálně mám pocit, že v lednu může být bitcoin 25k nebo někde pod 10k. Sám jsem ještě odpoledně váhal, zda něco málo odprodat a koupit podíl v rigu nebo držet a později vzpomínat na lepší dny bitcoinu. Investice do rigu z mé strany ale padla a tak mě nic k prodeji netlačí. I když velcí optimisté věří, že ty nejlepší dny má bitcoin teprve před sebou…

Pokud tedy i přes aktuálně složitou situaci chcete koupit bitcoin, kupujte s rozmyslem, rozdělte si investici do více částí a investici naplánujte třeba každý měsíc 20% plánované částky. Vyhnete se tak tomu, nakoupit vše najednou za jednu cenu a v případě budoucího pádu ceny i výraznému smrštění portfólia.

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Čtvrtek, 7. prosince 2017, 19:08

Publikováno v Kryptoměny


Komentáře

Jeden komentář: “Kam to až poroste, kdy to spadne a má smysl kupovat bitcoin?”

  1. Radim napsal:

    Očekávám dnes 9.12. velký propad, budou DDOS útoky na burzy apod aby ti co to umí, si snížily cenu. Od zítra opět raketový růst. V pátek čekám cenu 20k USD.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *