Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Kde není paměť, nastupuje improvizace

Mám trochu víc času, takže kromě spánku ho mohu věnovat i takovým podružnostem, jako je skoro 20 let starý blogýsek, sledování krypta a takovým podobným blbostem.

Po delší době jsem se dostal k tomu mít taky nějaké volno. V tomto týdnu jsem jen zajel pracovně nabrat video do ateliéru k Ivanu Mládkovi a výjezd po nějaké době dopadl tak, že jsem si ke dvou stativům vzal jen jednu stativovou destičku. Krásně to ladilo s historkami kapely, jak některý z muzikantů, tuším Ivo Pešák, nechal svůj hudební nástroj na zájezdu ve Varšavě.

Musel jsem tak na místě krapet improvizovat. Po zkušenostech, kdy jsem přijel fotit svatbu s dvěma foťákama, ale bez paměťovky, jsem ale ani nehnul brvou. Přece jsem v mládí nesledoval MacGyvera nadarmo! Většinu doby zajistil stabilitu iphonu na stativu úvaz stvořený ze dvou roušek. Vše se tak nakonec povedlo nabrat. No a pak, v autě na cestě zpět do rádia jsem si uvědomil, že na stole v ateliéru zůstala moje zrcadlovka. Tímto znovu děkuji Libuši Roubychové, že mi ho hodila na nejbližší benzínku, kde jsme zastavili. :D

Volno jsem využíval hlavně k tomu, abych jedl zdravě a pořádně se vyspal. Dvakrát jsem šel do postele už před půlnocí! Dokonce byly dny, kdy jsem spal déle než 7 hodin. Zbývají mi jen 2 restíky. Jednak daně, které bez spolubydlícího Marka asi sám nevyřeším a pak ten zatrolený pubkvíz na téma Červený trpaslík, který jsem původně plánoval dokončit na Vánoce. Bylo za tím dost práce, takže nedokončit ho, to by mě mrzelo. Až bude, jistě sem hodím odkaz.

Co dál? Za dva týdny oslavíme kromě narozenin Kuby taky 10 let společného života. A bylo to fakt krásných deset let, které si moc rád zopakuju, když nám bude přát štěstí i dál. Co se kultury týká, tak aktuálně sledujeme Farscape. Po volbách a zaučení nových perspektivních mladých kolegyň snad zbude i trochu víc času na to věnovat se sobě a užívat si jarních paprsků místo toho, aby mé tváře ozařovaly jen paprsky z monitorů.

A co se týká bitcoinu, ten byl na konci roku 2022 na dně, kolem 15 600 dolarů. Pak povyrostl až k 25 000, ale nyní se propadl znovu pod 20 tisíc a je tak otázkou, zda se retestneme dno pod těmi 16 tisíci nebo zda třeba stanovíme dno nové. Ať tak či onak, za mě je to dobrý čas pro nákupy, pokud nečekáte, že to za 3 měsíce bude na dvojnásobku. Investiční horizont u BTC je stále spíš kolem 4-5 let. Osobně očekávám další top až během roku 2025, ale samozřejmě se mohu mýlit, stejně jako když jsem se mýlil v tom, že pod 20k se už po roce 2021 nepodíváme.

Jo a P.S., pokud snad ještě někdo hledá dobrou kartu na cestování nebo záložní platební metodu (jak používám já), tak Revolut mohu doporučit.
Když to uděláte na tomto odkazu, inkasuju za to 1250 korun a klidně se rozdělím 50:50. Mrk mrk. Akce platí už jen 18 dní.
Podmínky pro získání bonusu:

P.S. 2: Tenhle rozhovor s Petrem Koubským o umělé inteligenci byl taky dost povedený…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 10. března 2023, 10:42

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *