Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Kde se berou fotky zadarmo?

Mám za sebou tři týdny volna, kdy jsem nesledoval moc média a jen relaxoval a nakonec jsem nabral tolik sil, že jsem se dostal po dlouhé době i k focení.

KMB_7881

Fotky jsem kdysi nahrával do české Fotobanka.cz, ale nakonec jsem přešel k mikrofotobance Fotolia.com. A i tam jsem poslední fotku nahrál před 5 lety. Při počtu zhruba 60 fotek jsou zde mé prodeje více než sporadické, od roku 2015 to byl jeden prodej ročně. Původní plán vydělat si tím na přilepšenou k důchodu tak padl už dávno. No a protože v práci někdy využívám fotek zdarma z Pixabay, přišlo mi logické, tam taky něco málo komunitě přinést. Odměna zde je pouze volitelná, fotku si můžete stáhnout zcela zdarma.

Trvalo to zhruba hodinku až dvě a při focení jsem využíval všeho, co mi přišlo pod ruku. Kromě stolu s černým sklem (dělá krásné odrazy) jsem využil i projektor, powerbanku s LED svítilnou a silný magnet. Z Číny mi dorazily dvě zlaté a dvě stříbrné mince s logem bitcoinu, ty stříbrné jsou magnetické, ty zlatavé ne. Udělal jsem pár ilustraček pro Fotolii a pro Pixabay. Další tři hodinky si vzala úprava fotek. Z první série 125 fotek jsem upravil asi 50 a z těch nakonec vybral 5 kusů pro Fotolii, která dvě fotografie zamítla. Na Pixabay jsem nahrál 3 fotky (všechny přijaty) a později i dvě zamítnuté z Fotolie. Další 4 fotky jsem věnoval svému zaměstnavateli a poslal je skrz kolegyni do redakční fotobanky.

KMB_7881

 

Co nevidět bych ještě rád nafotil další sérii s bitcoinem, ale tu si musím lépe promyslet. Poslední roky jsem totiž už moc nefotil. Je možná trochu paradoxní, že teprve poté, co mi odešel hardisk s kompletní databází všech mých fotek, jsem se dostal k tomu, něco zase po tak dlouhé době nahrát na Fotolii.

P.S. A protože zítra začínají volby, zvažte prosím, zda si nesplnit svou občanskou povinnost. Já třeba kvůli tomu jedu 250 km na Moravu. Dík.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Čtvrtek, 19. Říjen 2017, 19:43

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *