Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Když se daří, tak se daří. I v roce 2020

S novým rokem jsem kromě závazku zkrotit své alkoholové choutky dal také závazek, že se budu více věnovat blogu a snad i focení. Bylo by krásné oslavit za 3 roky dvacetileté výročí blogýsku. Zatím mě ale nový rok docela zkouší. A své zákazníky zkouší i Mountfield.

Ještě neuběhl ani týden od konce minulého roku a již se mi povedlo učinit hned několik špatných rozhodnutí (minimálně z finančního hlediska). O víkendu jsme vyrazili koupit filtr do akvária, abychom ho konečně zprovoznili (to beru jako dobrou zprávu). A cestou jsem v jedné večerce na Vinohradech koupil i toto (fotografie je na výšku a bez rozkliknutí nedoručí celý kontext):

Při ceně 450 korun za 0,88 gramu (avizované 2 gramy na obalu rozhodně nesedí, jak ukazuje fotografie) se jedná jednoznačně o nejdražší vzorek marihuany, jaký jsem v posledních letech kupoval (nepočítám výlet do Amsterdamu v roce 2008). Na ne zcela čitelné nálepce pak stojí i informace, že nejde o výrobek k lidskému použití a že nejde o tabákový výrobek, a že v sobě nemá psychotropní nebo omamnou látku. Past na turisty asi funguje, jinak by se to těžko prodávalo. Narozdíl od cigarety s tabákem po požití člověk cítí nějaké uklidnění, ale samozřejmě nikomu nedoporučuji tyhle věci kupovat.

Kromě toho jsem večer zadával zakázku do fotolabu. Když jsem si ji omylem zavřel, tak jsem sice chvíli nadával, ale pak jsem ji vyplnil podruhé. A teprve poté v mailu zjistil, že odešla už napoprvé. Že mi vyrobí dvojnásobek fotek rodičů svého nevlastního dědy a kamaráda s přítelkyní a dítětem, to bych snesl bezbolestně. Ovšem fakt, že součástí obou objednávek byla i reprodukce portrétu Franz Josefa I. na plátně za 9 stovek, mi poněkud pošramotil večer. Sice jsem okamžitě poslal do fotolabu i mail s žádostí o storno konkrétní objednávky a vysvětlením, ale zároveň jsem na webu firmy našel, že objednávka je ihned zprocesována a nelze ji nijak stornovat. Inu je možné, že na tom v neděli kolem půlnoci fakt začaly stroje dělat. Celkově vzato se mi jen v neděli podařilo utratit navíc asi 1400 korun.

S těmi přešlapy souvisí i jeden další, který je již naštěstí zdarma. Chtěl jsem podpořit nějakým symbolickým příspěvkem na Patreonu Bitcoinovej kanál a tak jsem si tam založil účet taky. Jen tam to místní rozhraní zřejmě zcela nechápu (buď k donate není potřebné mít profil nebo jsem něco přehlédl nebo každý uživatel je i tvůrce), takže jsem se sice stal jeho donátorem, jak jsem zamýšlel, ale zároveň jsem si nějakým nedopatřením vyrobil profil pro tvůrce. Chvíli jsem se na to bezradně koukal a pak si řekl, že to tak prostě nechám. Třeba to časem nějak vyplním a pokud se zase rozjedu ohledně publikace natolik, že to bude mít smysl, vypustím ven svou stránku. Na stranu druhou si nemyslím, že aktuálně tvořím nějaký extra hodnotný obsah a i to, co by hodnotné mohlo být (jako fotky na Pixabay) stejně dávám zdarma a volně k použití. Na tom nehodlám nic měnit ani do budoucna.

Musím IRONICKY zatleskat do Mountfieldu. Slevy tvoří nově tak, že přes svátky, kdy má zavřeno, napálí ceny na trojnásobek, aby pak po svátcích mohl inzerovat 67% slevy. Je takové chování tolerovatelné, pokud je „právně OK“? Asi ano. Z mého pohledu jde o šmejdský přístup k zákazníkům.

P.S. Taky mi došlo, že jsem loni neplatil za hosting, ale už jsem domluvený, takže minimálně i letos tu zůstávám s vámi (za předpokladu, že mi nevyprší nastavená životnost z výroby).


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 6. ledna 2020, 11:39

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *