Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Když se země hokejových trenérů promění v zemi virologů

Extrémy škodí. A to jak na straně panikářů, kteří si dnes pojedou pro obchodu pro dalších 20 kilo těstovin (štěstí přeje připraveným), tak na straně těch, kteří vše zlehčují s tím, že je to jen drsnější chřipka.

Jistě, pokud nemáte babičku, dědečka, rodiče a nejste nemocní, pak jste v pohodě a nechápete, že ostatní už tak moc v pohodě nejsou. Objevují se i černočerné vtípky typu: „Koronavirus je největší dilema Andreje Babiše, zachránit své voliče či ulevit rozpočtu i bez důchodové reformy?“

A samozřejmě, že to premiér schytává ze všech stran. Je zákaz akcí nad 100 lidí nutný? Nebylo by lepší, aby nemoc proletěla rychle republikou? Neprodlouží tato opatření dobu, po kterou se bude nemoc ve společnosti vyskytovat? No, ono dost možná právě o to jde. Protože zatímco silný a rychlý úder nemoci může způsobit, že se lékařská péče nedostane všem, pokud nemoc zpomalíme, můžeme zachránit více lidí.

Víc aktuálních informací seženete v seriózních médiích nebo například u autora tohoto obrázku, lékaře Jiřího Štefánka.

Zleva zprava slyším kritizovat vládu, ale musím připustit, že její kroky směřují k minimalizování počtu ztrát na životech. Koronavirus jistě nevyhladí lidstvo. Ale může ublížit starším a oslabeným lidem. Není radno z něj panikařit, ale ani jej podceňovat. Je dobré zůstat informovaný, omezit osobní kontakt s jinými lidmi a především být v pohodě.

A jak to vypadá na kryptoměnovém trhu? To přenechám na zhodnocení Kicomovi, se kterým tak nějak souhlasím a souzním. V dnešním videu mimochodem porovnává vývoj trhu bitcoinu, SP500 nebo zlata. Je bitcoin v době krize safe heaven?


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 10. března 2020, 15:23

Publikováno v BLOG, Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *