Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Koukám do vody

Dlouhých 6 dní rozepsaný příspěvek jsem konečně uložil. Témata: akvárko, kila, akcie a přistání na ISS.

Co nového v akváriu? Odešla další samička (takže z původního osazenstva 3+2 už zůstala jen jedna samička se samečkem). Nicméně vodou se dál hemží potěr, který už docela zmohutněl a neztrácí se tak snadno z dohledu. Je krásné koukat se na to, jak roste. Pár minut denně hledím do toho 20 litrového světa a relaxuju. Po přepočítání tak máme ne 6, ani 7, ale rovnou 9 malých kousků. Hůř se to teď počítá, protože jsem rozšířil počet živých rostlinek na 5 a snížil plastové na nula. Dokonce si umím si představit, že bychom časem pořídili akvárium větší (60 litrů bych viděl jako optimální). Ale rád bych nejprve nabral pár zkušeností s menším akváriem. Což je ovšem paradoxní, protože je snažší udržovat větší akvárium.

Protože jsem docela nakynul, vyrážím zase na procházky. A je znát, že tělo odvyklo pohybu. S kytkama do akvária jsem nakonec v úterý poprvé od vypuknutí covidu použil MHD. A protože mě docela překvapilo, že strojky na lístky nejsou v autobusech, použil jsem poprvé lístek čistě virtuální a platbu skrz aplikaci v mobilu.

Doba koronavirová má své zápory, ale i klady. V globále si myslím, že některým lidem to zastavení se ze zaběhaného rytmu možná přeuspořádá pohled na život. Někdo možná získal potřebné sebevědomí pro to, že přežije i v krizi. A například šéf Twitteru zmínil, že každý, kdo ze zaměstnanců Twitteru bude chtít zůstat na homeoffice i po skončení pandemie koronaviru, bude moci.

Zajímavá úvaha a výhled na akciový trh se objevila ve FB skupině Investice a pasivní příjem. Pokud vás zajímá dění na trzích, pak se do skupiny přidejte. Autor si myslí, že SP500 padne až k 1600 bodům a v případě prohlubující se krize dluhové až pod 800 bodů (aktuálně se drží kolem 2850, před koronavirou krizí byl 3380). Já osobně další propad akcií čekám, tak uvidíme. Během krizí se taky často skloňuje zlato jako bezpečný přístav. Se čtením jeho grafů to je ale někdy ošemetné. Někdo započítává inflaci, někdo ne. Taky je třeba brát v potaz vývoj kurzu dolaru a koruny. Jak lze manipulovat grafem? „U ceny zlata stačí kupříkladu vzít pouze ‚výsek‘ od poloviny roku 2001 a hned získáme pouze rostoucí cenu s příhodnou korekcí v posledních dvou letech. Jak lákavé k nákupu…“

P.S. Pokud si chcete zkusit, jaké to je spojit loď s vesmírnou stanicí ISS, vyzkoušejte si simulátor.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 18. května 2020, 8:45

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *