Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Megaslevy již tento pátek aneb nakupujeme v Číně

Již tento v pátek vypukne nejzajímavější den v roce pro lovce slev. Slavný Černý pátek to není, ten nás čeká v USA až čtvrtou neděli v listopadu. Zato 11.11. slaví v Číně „Den nezadaných“ a v tento den padají na internetu celosvětové rekordy v počtu prodaných položek. Bude tomu tak i letos? Myslím, že ano.

A protože období před Vánocemi je obvykle obdobím, kdy není příliš peněz na zbyt, letos jsem se svátkem počítal dopředu a udělal si malý seznam. A protože nejsem lakomý, rád se podělím. Celkovou cenu vašeho nákupu může ovlivnit i kurz dolaru. A protože výsledky volby nového prezidenta letos budou známé ve středu 9.10., myslím, že případné vítězství Donalda Trumpa by mohlo poslat kurz dolaru níž, než je současných 24,4 korun za dolar.

1. projektor 1280×800 pixelů, svítivost 3000 ANSI za 136,8 USD (3338 Kč) – původní cena 379.99 USD / běžná cena v ČR 12 000 Kč
Ano, televizi již nevlastním a po roce jsme museli vrátit i půjčený postarší projektor, takže nastal čas porozhlédnout se po nějakém novém. Samozřejmě, že bych rád koukal na filmy v HD, ale jsem člověk, který uctívá poměr cena/výkon. Samozřejmě, že musíte být při nakupování věcí z Číny obezřetní. Marketingoví mágové se vám na místních eschopech pokusí vnutit jako HD projektor cokoli, co promítá a umí původní Full HD obraz zobrazit. Často tak při bližším zkoumání zjistíte, že takový HD projektor disponuje rozlišením 800×600, což je rozlišení, které mnohým z nás nedostačuje ani na malém displeji mobilního telefonu. Takže jedna obecná rada pro nákupy v Číně: „U rozlišení displeje, televize či projektoru se nespokojte s popisem Full HD, ale vždy si najděte nativní rozlišení.“

Já si vybral projektor s podobným rozlišením, jako jsem měl v minulosti. Obraz předchůdce nebyl dokonalý, ale po pořízení závěsů se na něj dalo koukat i za denního světla a to měl nižší svítivost. Od nového neznačkového projektoru tedy očekávám, že mi poskytne obraz ještě o chlup lepší. Jak moc budu nadšený nebo zklamaný se dozvíte někdy v budoucnu, určitě se pokusím takto levný projektor zrecenzovat.

2. Barevná LED žárovka s ovládáním – 2,7 USD (67,5 Kč) – původní cena 4,69 USD / běžná cena v ČR 200-250 Kč
LED žárovka o výkonu 3W nebude svítit nijak oslnivě. To ale není ani její cíl. Plánuji ji použít v lampě doplňkové dekorační světlo, jehož barvu lze měnit dle nálady. Na českém e-shopu ji můžete objednat za 2 stovky+poštovné, z Číny za 67 korun a poštovné máte zdarma.

3. Sluchátko Bluetooth – 3,12 USD (76 Kč) – původní cena 4,16 USD / běžná cena v ČR nenalezena
Sluchátka používám především na ulici a to se obvykle zároveň snažím sledovat dopravu. Toto sluchátko je určeno jen do jednoho ucha, snadno si tak můžete v uchu nosit nenápadně hudbu nebo poslouchat přes mobil zprávy i ve městě a přitom stále slyšíte okolní zvuky. Nečekám žádnou velkou zvukovou kvalitu, záměrem je mít co nosit do ucha například při focení demonstrací a to ladím vždy mluvené slovo na Radiožurnálu.

4. Stabilizační vesta – 148,72 USD (3630 Kč) – původní cena 185,9 USD / běžná cena v ČR 9 000-30 000 Kč
A tohle bude velký krok do tmy. Ještě si nejsem zcela jist, zda mi finance dovolí zakoupení tohoto kousku, ale je vhodné zmínit, že podobné (záměrně něříkám stejné) stabilizační systémy stojí v ČR zhruba mezi 9-30 tisíci korunami, za ty profesionálnější pak zaplatíte i 250 tisíc korun. Tak velký rozpočet na příslušenství pro moji stárnoucí Nikon D7000 nemám, takže cena 3630 korun je velmi lákavá, ale ani původních 4500 korun vás nezruinuje.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 7. listopadu 2016, 13:48

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *