Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Méně je někdy více

A platí to i v reklamě. Uvědomil jsem si to dnes. A stačilo k tomu shlédnout jen tři krátká videa.

Těžko říct, zda se zbláznila škola nebo reklamní agentura. Jenže i kdyby náhodou platilo to druhé a reklamka sehnala nejneschopnější herce v Evropě a nejdebilnějšího scénáristu závislého na kokainu, který si to sám v rauši sestříhal, měl existovat alespoň v Unicorn College NĚKDO, kdo by řekl: „Stop! Zbláznili jste se?“.

Jenže když to proteklo až na YouTube profil firmy a v hlavních rolích navíc vystupují řídící pracovníci firmy, asi se nelze hájit tím, že to zpackal někdo mimo firmu.

Problém je totiž už v samotném scénáři. Z reklamy číslo 1 a 2 (pro lepší přehlednost tak značím jejich pozici v článku) mám neodbytný pocit, že být chudý nebo se ocitnout na pracovním úřadě je neakceptovatelný hnus. Pokud nevyděláváte aspoň 40 čistého, jste póvl. Méněcenný člověk. Už to samotné je marketingový (a především lidský) fail. Aby toho nebylo dost, naváží se přímo do ostatních vysokých škol. Aneb jediná schopná vysoká škola v ČR je Unicorn College.

A proč je někdy méně více? První verze reklamy je sice nijaká, ušmudlaná a podobně nudná, ale aspoň není tolik útočná. Kdyby škola zůstala u ní, asi by nemělo smysl o ní psát. Ale takto? Na místě je nejen stažení tohoto videa (mám je archivovaná), které autoři (pokud jim trocha rozumu zbyla) stáhnou v řádu pár hodin, ale především omluva. Všem.

První verze reklamy:


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Čtvrtek, 1. Srpen 2013, 17:03

Publikováno v (Social) media, BLOG


Komentáře

Jeden komentář: “Méně je někdy více”

  1. Honza napsal:

    Peklo. Nechápu, že do toho Vladimír Kovář šel… Pokud to nebyl jeho nápad, tak by si marketéři Unicorn College zasloužili padáka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *