Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Mentálně postiženého chlapce bral ošetřovatel na výlety do nevěstince

Jo jo, tohle je asi nejbulvárnější zpráva, jakou jsem zatím na novém působišti dělal. Přišlo mi to jako bomba, která bude čtená, ale nakonec se nelíbila a zřejmě nebude publikována. Tak ji hodím alespoň sem. Zatím ji za těch několik hodin nedala ani ČTK…Počínání nejmenovaného ošetřovatele otřáslo Velkou Británii, když vyšlo najevo, že bral svého nezletilého a mentálně postiženého pacienta do nevěstince. Aby toho nebylo málo, za služby platil penězi z chlapcova kapesného.

Pečovatele měl chlapec proto, aby mu pomohl zvyknout si na každodenní život mimo oddělení ústavu, kde byl hospitalizován. Místo avízovaných výletů se ovšem ošetřovatel s chlapcem třikrát vypravil za lehkými děvami. Chlapec se jednou před svým otcem prořekl, že měl sex s dvaadvacetiletou dívkou. Při jiné návštěvě jej prý obsloužila Japonka. Za služby ošetřovatel platil penězi, které si chlapec ze svého kapesného odkládal na výlety.

Případ se stal před dvěma roky. Pečovatele stály hambaté výlety jeho místo. Zdravotnické zařízení National Health Trust jej propustilo pro hrubé porušení pracovních povinností. Policii tehdy ale nikdo případ nenahlásil.

Chlapcův otec nyní tvrdí, že se psychický stav hocha po absolvování sexuálních výletů zhoršil. „Zkusil utéct ústavu a od té doby přebývá na samotce. Jsem z toho naštvaný a nikdy nepochopím, jak se to mohlo stát,“ řekl jednapadesátiletý otec deníku Sun.

Právníci, které si naštvaný rodič najal, nyní žádají po zdravotnickém zařízení náhradu škody. Vedení ústavu nabídlo otci poškozeného mladíka částku 2000 liber (zhruba 62 tisíc korun) pokud přistoupí na mimosoudní vyrovnání. To ale on odmítl. Mluvčí zdravotnického zařízení se nechtěl k případu a osobě pečovatele vyjadřovat, ale připustil, že pro rozvázání pracovního poměru musí dojít k velmi závažnému pochybení.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 29. srpna 2012, 16:48

Publikováno v Zprávy


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *