Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Na skok v Brně a zpět

Od posledního zápisku uběhly dva týdny a ne, pubkvíz na téma Červeného trpaslíka stále není hotov. Takže samozřejmě nic neslibuju, ale tento víkend mám zase volnej, takže kdo ví?

Dobrá zpráva ale je, že se mi povedlo dočíst knížku Muklové a šlajsny. A další (možná dobrá?) zpráva je, že na Steamu na Windows 7 už se nepřipojím ani ke Quakelive serverům. Takže nějaký volný čas bude v mém životě i nadále…

Brno mi dalo do mého života mnoho dobrého. Vždycky se tam vracím rád. Přeci jen mládí má člověk jen jedno. A co si budeme povídat, byla to skvělá léta. Žil jsem poměrně bezstarostným životem, jednou za čas si zapromítal na nějaké taneční akci, ve volnu fotil, po práci kalil, prostě něco, co by mělo poměrně povrchnímu gayovi stačit. :) Tímto oslím můstkem jsem se dostal k tématu oslav, což využiju pro už napsaný odstavec níže…

Adam oslavil 42. narozeniny na předposledním BabelTalku v Brně. Večer jsem si užil na 120 % a to přesto, že se to konalo celé v Mýdle. Ne vždy mi tento bar a místo vonělo, ale je fakt, že v minulém tisíciletí jsem chodil do místního sklepa (Regenerace) na literární čtení. Často si říkám, jak by vypadal můj život, kdybych kdysi nepotkal Adama. Byl vždycky jako magnet na zajímavý lidi. A plno jich bylo i na té oslavě. Cítil jsem se trochu jako tenkrát, asi bych měl občas vyrazit mezi lidi. Tímto zdravím třeba Soňu, která prý tento blog ještě stále čte. Jsem polichocen. Fakt. Když budu chtít být i vtipnej, mohu poznamenat, že je mi trochu líto, že nemá nic zajímavějšího na práci, ale já toho naštěstí zas tolik nepíšu. A když už tu zmiňuju Soňu, zmíním i to, že do 3. čtení míří v parlamentu i zákon o manželství pro všechny. Je to zákon, na který čekám dlouho. Nemáte čas napsat svým poslancům?

Ubytko na Francouzské bylo dobrý, jen by majitelé nemuseli dávat tak okatě najevo, že nemají vkus. Zlaté plastové křížení nalepené na oknech (jako vážně, existuje v architektuře něco odpornějšího, než jsou tyhle devadesátkové hnusy??), geometrický vzor z tapety nalepený na dřevo na zdi, úplně marný abstraktní obrazy na plátně… Ale jinak naprosto dobrý a vyhovující bydlení s funkčním topením. Pokud někde potřebujete jen přespat, dost dobrá volba.

Druhý den jsem si před odjezdem dopřál snídani ve formě pizzy z okénka na České. Po mnoha letech jsem stihl být v Brně během všedního dne a v čase, kdy okno vydává minimálně centimetr až dva vysokou buchtu s cibulí, uzeninou a sladkým kečupem. A fakt si cením toho, že chutná stále skvěle. Kdyby Brno hledalo nějaký jídlo, který by chtělo prohlásit za brněnské, hlasuju pro tohle.

Protože jsem zvládl před oslavou navštívit i rodiče, další cesta na Moravu mě čeká v dubnu. Druhý školní sraz ze základky. Pokud počítám správně, tak po 30 letech od opuštění školy. Další věc, kterou jsem provozoval v minulém tisíciletí. Fuuuuuck, já jsem ale starej. Kolik se tak asi dá zhubnout za dva měsíce? A kolik zvládne za 2 měsíce zhubnout konkrétně Kombajn? Neodvažuju se ani hádat, ale samozřejmě cítím ten (možná jen mnou vyfabulovaný) tlak na to, vypadat na školním srazu dobře.

P.S. Marihuana bude od dubna legální pro rekreační účely už i v Německu… Hustý. A smutný, protože já mám pocit, že na spoustu zákonů tu čekám marně roky. Ok, tak konkrétně na to manželství pro všechny a tu marihuanu, no… Dožiju se toho?

P.S.2: Nechtěl jsem tu dnes zmiňovat bitcoin, ale informace, že by v Česku mohl projít už letos zákon, který by aplikoval časový test na bitcoin, jsem jaksi nemohl vyignorovat…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 24. února 2024, 12:27

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *