Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Neměl bych už mít rozum?

Jednoznačná odpověď zní: Ano, už bych ho mít měl. Ostatně za 5 dní oslavím 40. narozeniny. Respektive neoslavím. Myslím, že kolem alkoholu budu chodit opatrněji než dřív (morální kocovina přiložena v textu).

Už loni skončil vánoční večírek tak, že jsem v noci musel urgentně k míse. To byla ovšem ještě ta lepší varianta. Letos jsem se totiž vyznamenal. První dávku Kuba uklidil, pak mi donesl kýbl, ale nemělo to žádný efekt. Probral jsem se ráno a Kuba měl věru důvod k tomu, tvářit se jako vrah…

Zřejmě jsem v noci nějak padl na židli, jejíž opěradlo skončilo na 5 různých kousků, nazvracel do skříně i do postele, zablokoval mobil tak, že pomohlo až když se ráno zcela vybil (= nevzbudil mě). Takže jsem také zaspal a Kuba se rozhodl již nastrojený stromek odstrojit a zrušit Vánoce. Raději jsem mlčel, protože nic jiného nedávalo smysl. Hodil jsem na sebe tričko, ledabyle vyčistil zuby a zamířil do práce. Už cestou mi došlo, že rozhodně nejsem ve stavu, který by schvaloval zákoník práce. Když jsem konečně po dvou kolech okolo budovy našel odvahu vstoupit, zvládl jsem jen oznámit sickday a opouštěl jsem budovu s radostí, že jsem ji někde neoznačkoval. I když už asi v žaludku nezbyl materiál na podobné věci a jediná věc, kterou jsem do sebe dostal, byla malá cola. Trvalo mi ji vypít asi 5 hodin.

Doma jsem střídavě ležel na posteli a co dvě hodiny se přesunul k počítači, aby alespoň firemní Facebook a Twitter nevypadaly, že jsou v komatu se mnou. Ve dvě jsem si vzpomněl na nevyhlášenou soutěž a ze všech sil přeposlal výherce kolegyni. Každou hodinu a půl jsem navíc plnil pračku. Odpoledne už Kuba trochu vyměknul. Vypral jsem povlečení i potah postele, všechny ručníky ze skříně a slíbil, že vezmu v sobotu parním čističem nejen postel, ale i koberec v ložnici i obýváku.

Zatím to vypadá, že Vánoce budou, protože v sobotu po snídani Kuba zase stromeček nastrojil a já se pustil do úklidu. Do neděle ještě sloužím z domu. Další výzvou bude opravit židli, která aktuálně připomíná puzzle. A já slibuju, že tohle chování svobodného mládence zůstane minulostí i v budoucnu. Na tohle jsem totiž už fakt starej. Sice jsem pil jenom víno, ale zapomněl jsem na nealko. Takže krásné Vánoce všem a pozor na firemní večírky…

P.S. Plánovaného úbytku váhy pod 90 kg do Vánoc jsem sice dosáhl, ale za tu cenu to asi nestalo. Každopádně od maxima v září je aktuálně 9 kg dole (z toho 3 kg za poslední 2 dny, ale to z velké části asi naberu zpět).


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 14. prosince 2019, 13:37

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *