Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Nová váha po měsících kynutí

Nefunkční váha mi nedělá dobře na linii. A dezinformátoři nedělají dobře demokracii…

Po mnoha měsících od té doby, co se porouchala naše osobní váha, jsem konečně pořídil novou. Hledal jsem v nabídce Alzy a byl dost rozladěn, že skoro u všech uvádí výrobce placatou knoflíkovou baterii. Protože jsem ale pročítal popisy důkladně, našel jsem jednu, u které prodejce sice píše, že je potřeba knoflíková, ale ve skutečnosti (jak se zmiňuje kupující v sekci hodnocení) jede na 2 AAA baterie.

A jak jsem těch 7 měsíců bez váhy přežil? Zatímco loni v listopadu jsem podle údajů v Mi Fit aplikaci vážil 87,4 kg, bez váhy jsem se projedl až k 93 kilům. Jednou jsem ve svém životě vážil i o kilo víc, ale je to velký špatný. Což jsem teda zpozoroval i bez váhy a už 25. den v řadě si proto plním denní limit 10 000 kroků. Na stranu druhou kašlu na stravování a pravidelná „povečeře“ po půlnoci nejenže neprospívá tělu a hubnutí, ale taky zřejmě narušuje spánek, protože kromě toho, že chodím spát často až ve dvě v noci, tak tyhle svačinky potřebuje tělo zpracovat a teprve poté regenerovat, na což asi nemá čas. Tak kdybych náhodou nečekaně umřel, tak víte proč asi…

Jinak pokud se mám vrátit k Bratislavě, tak to byla náročná, ale velmi příjemná zkušenost. Od té doby jsem teda denně ve službě (o víkendu z domu) a už toho mám plné brýle, ale týden ještě asi vydržím. Minulý měsíc jsem promeškal narozeniny neteře, tento měsíc bych se měl otočit na Moravě kvůli narozeninám táty. Dokoupil jsem nějaké ponožky, protože počet a velikost děr na těch stávajících je již přespříliš vysoký.

K politické situaci se vyjadřovat asi moc nemusím. Na Letnou bych rád zašel udělat pár fotek, ale uvidím až podle nálady. Jinak je smutné, že 30 let po revoluci může komunista navrhovat tohle: „Předseda KSČM Vojtěch Filip chce zavést majetková přiznání pro novináře, která by se měla přednostně týkat médií veřejné služby.“ Ale to je život. Svobodná média se politikům nikdy nelíbila a ta veřejnoprávní jsou vždy na prvním místě. I když se nakonec do Rady ČTK nedostal nikdo nový, nejblíž tomu měl kandidát SPD Michal Semín. Devítinásobný otec, zastánce konzervativních křesťanských názorů, bojovník  proti společným modlitbám s jinověrci, odpůrce interrupcí, státem uznávaných homosexuálních svazků, feminismu a sociálního liberalismu a autor tohoto citátu:

Gepostet von Newsroom ČT24 am Mittwoch, 5. Juni 2019

Víte, opravdu se o veřejnoprávní média začínám bát. Pokud mají podobné osoby kontrolovat jejich práci, nelze si nemyslet, že v tom není ze strany politiků úmysl, jak jim zneschopnit a znemožnit každodenní fungování. Dočkáme se času, kdy ČTK bude mít i sekci pro alternativní (čti: dezinformační) weby? A nebude pak pozdě na nějakou změnu? A budou si muset vaše děti za pár desítek let vycinkat svou vlastní sametovou revoluci? Samé otázky…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 8. června 2019, 11:21

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *