Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Nové rozhraní Twitteru se záložkami, lidská hloupost a další drobnosti

Krátký souhrn zpráv z mého života a pár jiných drobností.

A začnu rovnou jednou z těch drobností. Jak si aktivovat nové rozhraní Twitteru, které přináší záložky a úsporu dat radí Maestrosill ve svém článku. Já se k tomu dostanu nejdřív zítra, ale mělo by se to týkat webové verze.

Asi tak po roce se mi povedlo zhubnout pod 90 kg. Sice jsem v neděli po 43 dnech přerušil sérii v minimálním počtu 10 000 kroků denně (díky Mi Band 2 vím, že to v průměru bylo o něco víc, asi 13 000 kroků a 10 km denně), ale když to počasí povolí, budu se samozřejmě hýbat dál. V pondělí jsem si už svou denní dávku splnil. Dalším milníkem bude 85 kg, ale jak se znám, bude to spíš boj o to, nepřibrat přes Vánoce zpátky. S tím asi souvisí i to, že se lépe cítím. Dal jsem si velké předsevzetí, že se nebudu zbytečně rozčilovat a to ani v práci. Většinou je to stejně kvůli věcem, které neovlivním a pak to vážně nemá žádný smysl hysterčit a riskovat infarkt nebo mrtvičku. Uvědomuji si, že jsem už letos byl na pohřbu mladším lidem než jsem já sám.

Nedávno jsem se přidal na Facebooku do několika skupin nabízejících přivýdělky a brigády. Narazil jsem taky v nabídkách na zjevný podvod. Několik uživatelů se to pokoušelo v komentářích sdělit jiným uživatelům, kteří o tento zjevný podvod projevovali zájem. Jedna diskutující z tohoto tábora vznesla dotaz, v čem je ten podvod. Když ji nikdo do 3 minut neodpověděl, začala se rozčilovat a psát velkými písmeny: „SAKRA TVRDI SE TU ZE JE TO PODVOD ALE NIKDO NESDELI CEHO SE TWEN PODVOD JAKO MA TYKAT DOZVIM SE TO KONECNE.“ Odpověděl jsem ji tak, jak jsem to cítil: „Normální člověk použije Google… Vy kapitálky.“ Hodil jsem do diskuse dva články o tom, jak je to skutečně s opisováním 4místných kódů za 2,5 Kč. Příspěvek pak správci smazali. Každopádně jsem se stihl mrknout na profil oné paní. A hádejte co. Samozřejmě studovala na škole „Vysoká škola života“! Byly časy, kdy jsem to bral jako blbej vtip. Dnes vím, že je to spíš indikátor toho, že diskuse bude s takovým materiálem v lepším případě složitá, v horším nemožná.

A jdeme do finále. Brno vyhlásilo anketu o název vlakového nádraží. Vyhrálo slovo „Šalingrad„. Osobně jsem preferoval název Vídeň-sever, ale je to slušná indicie k tomu, kam vedou nejrůznější všelidová hlasování. Problém demokracie zkrátka je, že stejný hlas mají ti nejschopnější lidi, ale také ti, u kterých je vlastně malým zázrakem, že po opuštění rodného hnízda nezemřeli záhy hlady. Skvěle to mimochodem popsal před 8 lety fejetonista Ludvík Vaculík ve svém sloupku Duše davu.

Ale nesmějme se jen mému milému Brnu. Protože následující zpráva z Prahy mi téměř vyrazila dech… Nebo jinými slovy: „To určitě na Vltavské zrychlí dopravu jak aut, tak MHD„(myslím to ironicky samozřejmě). Koalice uvedla, že podpoří takové řešení, při kterém by nemusel být vybudován most, ale auta a tramvaje by se křížily na běžné křižovatce. Nyní po mostě jezdí auta a pod ním projíždějí tramvaje.

P.S. I reklama může být upřímná…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 30. října 2018, 0:05

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *