Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Pár tipů na vánoční dárky 2017

Můžete to ignorovat jak chcete, ale faktem je, že za necelé dva měsíce jsou tu Vánoce. A jako každý rok to bude výzva. Proto přináším pár tipů na zajímavé dárky i způsob, jak ušetřit. A kromě Vánoc se blíží taky Black Friday (23. listopadu) a pro lidi nakupující v Číně na AliExpressu je pak důležité datum 11. listopadu, tedy data, kdy na světlo boží vyhřeznou velké slevy…

christmas-2761359_1920
Takže zaprvé si zkontrolujte hodinky, protože ze soboty na neděli si přispíme déle. Ano, na 5 měsíců se vracíme k zimnímu času. Hotovo? Pokračuji blbou otázkou: Chcete ušetřit? Záleží samozřejmě na vašem předvánočním obratu, ale loni jsem v tomto období ušetřil asi 400 korun jen tím, že jsem před nákupem na internetové stránce navštívil web WWW. PLNAPENEZENKA.CZ, který nabízí cashback za nákupy na internetu. Kromě klasických českých obchodů jako Mall.cz či Kasa.cz tu najdete slevu až 5 % i na AliExpress. Čtyři stovky nejsou mnoho, ale flašku dobrého pití za to již pořídíte. Nebo dárek navíc? :)

Kdo nevyzkoušel neuvěří, ale bluetooth sluchátka jsou super věc, protože se zbavíte kabelu vedoucího do přístroje, což sebou nese i vyšší životnost sluchátek. Nevím jak vy, ale průměrná životnost kabelu u sluchátek u mě trvá 4-6 měsíců. Mínusem bezdrátových sluchátek může být horší kvalita způsobená kompresí zvuku (což nesleduji, protože na ulici neočekávám hi-fi kvalitu) a drobné zpoždění, které může rušit u sledování filmů z notebooku (zcela nepoužitelná jsou pak taková sluchátka pro střih videa). Pokud se podíváme na nejnižší kvalitu, začíná v ČR cena kolem 350 korun, v Číně pořídíte bezdrátová sluchátka i s praktickým magnetem za zhruba 150 korun (technické specifikace ovšem musíte brát na čínských e-shopech s rezervou). Zajímavostí v tomto segmentu jsou pak Google Pixel Buds, která umí za pomoci telefonu překládat realtime mezi 40 světovými jazyky, stojí kolem 160 dolarů (a potřebujete k nim telefon značky Pixel).

Fitness náramek Mi Band 2 mohu doporučit osobně. Méně nabíjení a daleko méně zmeškaných hovorů, než jsem kdy měl. Náramek totiž zavibruje, i když jste si nechali mobil třeba u postele a celý den sedíte v jiném pokoji. Primárně je to tedy fitness náramek, ale mě osobně dělá největší radost to, že nezmeškám hovor – 750 Kč v českém autorizovaném obchodě.

Pokud jste jako já jediným, kdo pořizuje rodinné fotografie, pak jsou Vánoce obdobím, kdy se můžete naplno vyřádit. Firmy mají v nabídce nejen fotoknihy, ale taky trička, hrnečky, kalendáře, pohlednice nebo fotoplátna. Jen pozor na to, kam fotografie ukládáte, abyste o ně s odchodem externího disku nepřišli (jako já). A taky tento druh dárků neobjednávejte na poslední chvíli, jedna fotokniha si ke mě přes rádobydoručovací firmu PPL hledala cestu docela dlouho.

No a pokud se vám žádný z dárků nelíbí, protože mu chybí to nejdůležitější – srdíčko, pak zkuste další tipy na dárky od srdce.

P.S. Dnešním dnem končím testovací provoz pluginu s těžbou kryptoměn a místo toho jsem zavedl podporu blogýsku skrze zcela dobrovolnou manuální aktivaci. Pod každým příspěvkem nyní najdete těžící baner, skrze který mi můžete přispět (kurz k 26.10.2017 byl 25 halířů za milion hashů). Mimochodem cena bitcoinu by mohla v brzké době padnout až ke 4 tisícům USD, vhodná doba pro nákup se blíží…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 28. Říjen 2017, 13:12

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *