Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Playdos.games: Prokastrinační tip pro ročníky 1975-1985

Přeji krásný a především ničím nerušený den, noc či týden. Možná počítačové hry nehrajete, možná patříte k těm, kteří je „už nehrají“ a nebo je hrajete dodnes. Pro poslední dvě kategorie lidí + mileniály je určen web https://playdos.games/, kde někteří z vás možná najdou kus ztraceného mladí. Hry spojuje to, že šlo o DOSové klasiky (operační systém před příchodem Windows 95)

Je jedno, jestli jste kdysi na písíčku hráli jen Dyna Blaster, Prehistoric 2Lemmings, Golden Axe nebo Legend of Kyrandia, protože vám 386 procesor víc neumožňoval nebo jste si s lepším procesorem 486 troufli spustit i Jazz Jackrabbita. V nabídce nechybí ani Warcraft II, Earthworm Jim, takže se upřímně omlouvám všem, které tyto řádky vyřadí na pár dní z běžného života. A klasiky jako je Wolfenstein 3D, Command & Conquer, Dune II nebo Doom asi ani zmiňovat nemusím, ani ty nechybí.

Osobně se moc těším na večer, až si pustím Stunts, což byla závodní hra, kde jste mohli s autem provádět kaskadérské kousky a inovativní byla hra v tom, že jste si mohli stavět vlastní tratě a pak je do nekonečna projíždět či prolétávat (kdo hrál, chápe narážku na loopingy).

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k faktu, že Duke Nukem 3D jsem nedávno kupoval na Steamu za několik euro, mám jisté pochybnosti o legálnosti provozu této stránky, takže nebudu překvapen, když tato stránka nebude fungovat příliš dlouho.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 7. Březen 2018, 15:05

Publikováno v BLOG


Komentáře

Jeden komentář: “Playdos.games: Prokastrinační tip pro ročníky 1975-1985”

  1. kirstyvdc napsal:

    Pane Katolíku, děkuji za Vaše komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *